Kati TolmofFoto: Teet Malsroos
30. jaanuar 2016, 11:08

Kati Tolmoff jõudis Islandil veerandfinaali

Islandil toimuval Euroopa karikaetapil jõudis Eesti sulgpallur Kati Tolmoff veerandfinaali, kus kohtub oma otsese konkurendiga olümpiatabelis, soomlanna Airi Mikkeläga.

6000 dollari suuruse auhinnafondiga võistlusel sai ta esimeses ringis jagu norralannast Vilde Espesethist 21:13, 21:5. Teises ringis alistas ta 21:18, 21:8 Sofie Holmboe Dahl Taanist, kellele Tolmoff kaks kuud tagasi Norra turniiri finaalis kaotas.

Veerandfinaalis seisab ees kohtumine soomlanna Mikkeläga (edetabeli 79. naine), kellega 84. kohal olev Tolmoff paikneb maailma edetabelis lähestikku. Olümpiale pääsu tagab kvalifikatsiooni perioodi lõpus kuulumine maailma edetabelis eeldatavalt 70 parima hulka. Üksikmängudes saab olümpiale 38 sportlast, kuid ühest riigist võistlema pääsevate sulgpallurite arv on piiratud.