REPORTAAŽ | Harperi 28 punkti Rockile Cramo vastu revanši ei toonud

Henry Rull, 30. jaanuar 2016 18:55
Rolands Freimanis (viskel).Foto: Alar Truu
Eesti korvpalli meistrivõistluste põhimõttelises lahingus kohtusid täna kaks suurt: BC Kalev/Cramo ja Tartu Ülikool/Rock. Saku Suurhallis peetud kohtumises noppis 83:75 võidu Cramo. Viimati kohtusid meeskonnad detsembris Kuressaares mängitud karikafinaalis, mille võitis samuti Cramo.

Et Rock pidi täna mängima Tanel Kurbase ja Marek Doroninita, usaldas peatreener Gert Kullamäe algkoosseisu Kent-Kaarel Vene. Muide, 21aastane eestlane tegi südika partii kolmapäevases eurovõidus Cantu FoxTowni vastu.

Avaveerandi vaieldamatuks staariks oli Rocki leegionär Brian Harper. Ameeriklane viskas taaralinlaste 23 esimesest punktist tervelt 13 ning Alar Varraku hoolealustel polnud Harperile vastast.

Kuigi Kullamäed on varem süüdistatud noorte väheses mängitamises, siis lisaks Venele teenis avapoolajal korralikku mänguaega ka 20aastane Saimon Sutt, kuid Rocki noortest jäi silma siiski Vene – Kaunase Žalgirises mängiva Siim-Sander Vene noorem veli viskas viis punkti ning paistis silma ka kaitses.

Eesti meistrivõistluste valitsev tšempion Rock võitis avaveerandi küll 23:19, ent teisel kümnel minutil kaldus kontroll rohkem Cramo kätte. Poolajale oldi minemas Varraku meeste 44:37 eduseisus, kuid Rocki mängujuht Evaldas Žabas tabas poolajasireeni eel raske kaugviske. Muide, poolajavileks oli Rocki 40st punktist täpselt pooled visanud Harper.

Avapoolajast meeleolukam oli aga mängupausi ajal toimunud oksjon, kus müüdi Kristjan Kanguri mängusärki, Josh Boone'i särki ja pükse, Rocki mängijate autogrammidega meistrisärki ning Sten-Timmu Soku poolt välja pandud seljakott, millest leidis Moskva Dinamo pusa ning ühe mängusärgi. Vähihaigete toetuseks korraldatud oksjonil koguti abivajajatele üle 400 euro.

Teist poolaega alustas Rock 7:2 spurdiga, kuid peagi sai mängumootori tööle ka Cramo. Lätlase Rolands Freimanise juhtimisel läks Cramo ette 61:55. Kokku viskas Freimanis kolmandal veerandajal 13 punkti.

Ent Rock ei andnud alla. Žabase ja Harperi kaugvisked tõid taaralinlased kolme punkti kaugusele, kuid Curry vastas 2+1 rünnakuga ning nii said pealinlased taas suuremat edu nautida.

Kolmandal veerandajal torkas eriti teravalt silma Žabase kehv mäng. Leedus sündinud, kuid 15aastaselt Kanadasse kolinud rünnakute dirigent uhas kaugviskeid, tegi kaks pallikaotust ning tehnilise vea.

Viimast kümmet minutit alustati Cramo 65:60 eduseisus, kuid Rock tegi avaminutitega 7:0 spurdi ning pääses juhtima 67:65. Seejärel jätkus võrdsete lahing, kus Cramo pidevalt õhkõrnalt peal oli. Tasuks 83:75 võit.

Muide, täna ei teinud Rocki ridades kaasa haigeks jäänud Timo Eichfuss. Gripiga võitles ka veidi üle 16 minuti mänginud keskmängija Karolis Petrukonis.

Tänase mängu kogustatistikat vaata SIIT, Eesti meistrivõistluste tabeliseisu SIIT.