Talisport

Kelly võidu võti: ilmaga trikitavad mäed 

Viljar Voog, 1. veebruar 2016 06:00
ILMALÕHKUJAD: Kelly trikitamas Aspeni mägede taustal, mis reedel täpselt õigel ajal madalrõhkkonna läbi lubasid.Foto: Tomas Zuccareno / ESPN Images

Reede varahommikul sadas Aspeni suusakuurordis maha paar sentimeetrit värsket lund ning esimesena pargisõidurajale läinud naislumelauaässad kurtsid, et nad näevad hüpeteks vajaliku kiiruse üles saamiseks neetult vaeva. Et Kelly Sildaru oli kõige kleenukesemast lauapiigast veel kümme kilo kergem, võis ennustada, et esikoha toovad trikid jäävad sooritamata.

Ometi oli kaks ja pool tundi hiljem alanud vigursuusavõistluseks Coloradosse kohale jõudnud sulailm, mis tegi raja kõvaks ja libedaks ning Sildaru sai võistlusel teha pöördeid, millest kolmel treeningpäeval isegi unistada ei saanud. Millest selline järsk muutus?

TTÜ Meresüsteemide Instituudi meteoroloogiaprofessor Sirje Keevallik selgitab: "See, et Aspenis ilm nii kiiresti muutub, ei tohiks eestlast ehmatada. Alles see oli, kui meil karm pakane asendus paari päeva jooksul suure sulaga. Siinse ilmastiku pööraste muutuste põhjuseks on Islandi madalrõhkkonna ja Siberi kõrgrõhkkonna pidev võimuvõitlus, mis lööb eriti ägedalt välja talvel. Umbes sama toimub ka Ameerika mandri parasvöötmes.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

05.02.2016
ÕHTULEHE VIDEO | Kalle Palling Sildaru rahastamisest: kus on, sinna tuleb juurde anda!
03.02.2016
ÕHTULEHE VIDEO | Kelly Sildaru: üritan nüüd sama hästi edasi suusatada ja teha asju nii nagu mulle meeldib
02.02.2016
VIDEO | Kelly Sildarule ja Eesti rahvale suurt rõõmu toonud X-mängude parimad palad
02.02.2016
Suusaliidu president riigi antud 165 000 eurost: murdmaasuusatajatele läheb umbes 50%

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee