Auto-Moto uudised

Eesti motokrossimehed alustasid Itaalia meistrivõistluseid hästi (2)

Toimetas Mart Treial, 1. veebruar 2016 12:01
Tanel Leok (vasakul) ja Karel KutsarFoto: Eesti Mootorrattaspordi Föderatsioon
Algheros algasid Itaalia motokrossi meistrivõistlused, kus startisid mitmed nii valitsevad kui ka endised maailmameistrid ning teised MM-i teravaima tipu sõitjad. Eestlastest olid seekord võistlustules Sõmerpalu motoklubi sõitjad Tanel Leok ja Karel Kutsar.

MX1 klassi sõidu stardis Leok (KTM) kukkus ja oli avaringilt tulles 17., kuid head tempot tehes suutis ta end kuuendaks sõita. Sõidu parim oli valitsev maailmameister prantslane Romain Febvre (Yamaha), kellele järgnesid tema meeskonnakaaslane belglane Jeremy Van Horebeek ja venelane Jevgeni Bobrõšev (Honda).

Seejuures edestas ta mitmeid möödunud aasta MM-i esikümne sõitjaid. Sõidu võitis eksmaailmameister hollandlane Jeffrey Herlings (KTM), teise koha sai Michele Cervellin (Honda) ja kolmanda Anstie.

Päeva lõpus toimunud MX1 ja MX2 klassi ühises finaalsõidus sai Leok hea stardi, kuid sõitis korraks rajalt välja ja kaotas taas kohti. Viimaseks ringiks oli ta juba üheksandaks tõusnud ja viimases kurvis tahtis ta veel ühest konkurendist mööda saada, kuid mehed põrkasid kokku ja kukkusid ning lõpujoone ületas Leok 15. kohal.

Kutsar tegi taas südi sõidu olles 22. ja enda arvestuses 7. Terve sõidu väldanud esikohaduellis Bobrõševi ja Febvre vahel jäi sel korral peale venelane. Kolmas oli Van Horebeek.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee