Talisport

Arstide vastulöök Välbele: Norra suusatajad ei saa astmarohtusid kasutades ebaausat eelist (32)

Välisajakirjanduse põhjal Viljar Voog, 2. veebruar 2016 06:00
EBAAUS? Jelena Välbe arvab, et kui astmaatikutest norralased ei tunne end hästi, peaks nad rohtude võtmise asemel võistlemisest loobuma.Foto: Stanislav Moškov

Jaanuari keskel andis Venemaa murdmaasuusajuht Jelena Välbe intervjuu uudisteagentuurile Izvestija, kus lajatas astmahaigete norralaste pihta: kui nad on nii haiged, ei tohiks nad üldse võistelda, sest rohud annavad neile ebaausa eelise. Meditsiinieksperdid lükkavad venelanna väited ümber, vahendab fasterskier.com.

"On närviajav, sest selles koondises on kõigil astma!" kurtis Välbe. "Isiklikult ei saa ma aru, milline astma olla võib, et nii kiiresti suusatada. Martin Johnsrud Sundby rääkis hiljutises intervjuus, et Oberstdorfis oli seis sooja ilma tõttu nõnda halb, et ta ei saanud hingata ja pidi võtma kangeid rohtusid. Meile on see nonsenss – kui sportlane on nii haige, siis kuidas liigub ta, otsekui terve? Mulle näib, et kui keegi on haige, ei pea ta võistlema!"

"Enamasti ei tea inimesed täpselt, kuidas rohtusid tarvitatakse," vastas Aftenpostenis Välbe süüdistustele Norra murdmaasuusakoondise pealik Vidar Löfshus. "Astmarohtude tarvitamine on dopingureeglites rangelt reguleeritud ja mitte keegi ei võta neid soorituse parandamiseks."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

13.09.2016
Rootsi tippsuusataja rõõmustab: mul on hea meel, et mul astmat pole!
16.01.2016
Välbe nõustub Putiniga: astmahaiged norralased peaksid võistlema paraolümpial
10.01.2016
Astmaprobleemidega võidelnud Sundby krooniti Tour de Ski võitjaks, eestlased täitsid eesmärgi
08.01.2016
Tour de Ski norralasest üldliidrit segab astma: tunnen end kui pasahunnik

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee