NII SEE JUHTUS | Sport 02.02: Rock langes eurosarjast, Premier League jätkuvalt üllatusliider (1)

Leicester City mängumehed väravat tähistamas.Foto: Carl Recine
Tartu rahulepingu 96. aastapäev algas spordisõpradele laskesuusatamise foonil, sest täna olid Rumeenias toimuval noorte ja juunioride MMil kavas viimaste teatesõidud. Õhtupoolik kuulus aga korvpallile ning eelkõige TÜ/Rockile, kes läks kodusaalis Krasnojarski Jenissei vastu FIBA Europe Cup'is edasipääsu jahtima. Missioon ebaõnnestus.

23:59

Premier League'i täna toimunud viimase kolme mängu tulemused:

23:38
23:16

JAMIE VARDYYYY!!!! Leicester läheb koduväljakul Liverpooli vastu 2:0 juhtima, oma kohtumise teise värava lööb Jamie Vardy! Kokku on mees tänavu Premier League'is löönud 18 kolli.

23:06

Leicester City 1 - Liverpool 0! 17 tabamusega Premier League'i väravaküttide tabelit trooniv Jamie Vardy lõi Liverpooli võrku sellise puraka!

22:41

Kell 21.45 alanud Premier League'i mängude skoorid poolajal.

22:13
21:15

21:02
Henry Rull
21:01
20:45

Nüüd lülitume ümber aga jalgpalli lainele. Inglismaa kõrgliigas peetakse täna kaheksa 24. vooru kohtumist ning keskses mängus kohtub liider Leicester City kodus Liverpooliga (algusaeg 21.45). Samas on häid mänge veel, näiteks Arsenal vs. Southampton (21.45).

20:40

Tartu Ülikool/Rock kaotas FIBA Europe Cup'is Krasnojarski Jenisseile 70:96, mis tähendab, et Rocki jaoks on eurosari lõppenud ning suure tõenäosusega liitutakse Balti liiga play-off'idega. Rocki resultatiivseim oli täna 12 punktiga Gert Dorbek, Janar Talts ja Evaldas Žabas lisasid 11 silma. Võitjate edukaim korvikütt oli 19 punktiga David Kennedy.

20:35

Eesti korvpalli meistrivõistlustel kohtusid täna Rapla AVIS ning BC Kalev/Cramo. Pärast Will Artino lahkumist sisuliselt ilma korvialuste palluriteta mängiv Rapla kaotas kohtumise kodusaalis 82:85.

20:29
VILLE ARIKE, TARTU

62:79 - Noored mehed on mänginud tarmukalt. Jenisseist paistab välja selge soov käristada vahe umbes 30 silmale, kuid kohati on mindud seda vägisi tegema ning teine poolaeg on aiiamaani kulgenud tasavägiselt. Lõpuni viis ja pool minutit.

20:21

Rockil on neljanda veerandi alguses väljakul Žabas, Meister, Sutt, Vene, Petrukonis.

20:19

50:70 - Kolmas veerandaeg on läbi ja Rocki kaotusseis kasvas veel 5 punkti võrra. Jenissei teab, mis tal mängus on ning peatreener Oleg Okulov on ilmselgelt andnud meestele ülesande täiega lõpuni panna. Kahe kolmandal perioodil tabatud kolmese toel on Rocki resultatiivseimaks kerkinud 12 punktiga Gert Dorbek.

19:50

R-vahegrupis on seis selline, et kui Jenissei täna Tartus võidab, vajab Cantu homme Chaloni vastu siberlaste omast 3 punkti võrra suuremat võitu. Kui mõlemad meeskonnad koguvad võrdselt võite, otsustab edasipääseja üldine korvide vahe, sest nende omavahelised mängud on nullis. Enne viimast vooru oli Jenissei korvide vahe -10 ja Cantul -12. See tähendab, et Jenissei paneb täna täisgaasiga lõpuni ning püüab võita võimalikult suure skooriga.

19:46

34:49 - Esimene poolaeg on lõppenud. Kui keegi üldse täna 19 punktiga võidab, on see Jenissei. Tuletame meelde, et siberlased vajavad võimalikult suurt võitu, sest võitlevad Cantuga teise koha eest ja iga punkt võib saada otsustavaks. Rocki resultatiivsemad on Talts 9, Harper 7 ja Sokk 6, Jenisseil Vzdõhhalkin 14, Taylor 9 ning Ohlbrecht ja Kennedy 8 punktiga.

19:29

21:25 - Gert Kullamäel lendas just pintsak seljast, Rock tegi kolm korvi järjest ja on mängu tagasi tulnud. Poolaja lõpuni 6.21.

19:24

13:23 - Esimene veerandaeg on lõppenud. Jenissei tegi kiirelt kahekohalise edu sisse ning ehkki seejärel hakkasid ka võõrustajate visked tabama, läkitasid külalised veerandi viimastel minutitel sihile kolm kolmest ja hoiavad edumaad. Huvitav on asjaolu, et vene rahvusest mängijad on tabanud kõik Jenissei kaugvisked ja võõrleegionärid teinud muud korvid - ehk kahesed ja ühe vabaviske.

19:23

Rapla AVISe korvpalliklubi mänedžer Jaak Karp ütles tiimi YouTube'i kanalile, et laupäeval peatreener Aivar Kuusmaaga sõnasõda pidanud William Artino on klubist lahkunud. Samuti lisas Karp, et loodab laupäeval kahe pika mehe saabumist.

19:13

7:14 - Rocki kümme esimest (!) mängust sooritatud viset läks mööda. Just platsile tulnud Janar Talts saadab 11. viske korvi ning teine värske mees Saimon Sutt ka 12. viske - kolmese! Mängitud 7.22.

19:08

Rocki viis esimest rünnakut lõpevad möödavisetega, mängitud 3.15 ja Jenissei juhib 5:0.

19:02

Meenutame, et esimese ringi mängu Krasnojarskis võitis Jenissei 87:68 ehk täpselt sellise 19-punktilise vahega, millist võitu Rock täna vajab, et säilitada lootus play-off'i jõuda. Kui tartlased seda suudavad, peetakse meeskonna saatust otsustav mäng Cantu - Chalon alles homme, mitte praegu algava kohtumisega samal ajal. FIBA Euroopa võlud...

18:59

Peatreener Gert Kullamäe on eelmisel nädalal Cantus suurepärase mängu teinud Kent-Kaarel Vene lülitanud kohe algkoosseisu! Neli ülejäänut on Tanel Sokk, Gert Dorbek, Brian Harper ja Karolis Petrukonis.

18:57

Tartus algab mõne minuti pärast eurosarja tese etapi viimase vooru mäng, kus Rock vajab vähemalt 19-punktilist võitu Krasnojarski Jenissei üle. Ülesanne pole kergete killast, aga nagu tänases saates "Viies Veerandaeg" sai räägitud, tähendaks see ju tegelikult igal veerandil viiepunktilist ülekaalu. Nii et mitte midagi ulmelist.

18:48
18:32

Inglismaa jalgpalli kõrgliigas tänavu 16 väravat löönud Jamie Vardy ei lahku Leicester Cityst, mitte vähemalt veel. Nimelt peaks inglane klubiga sõlmima lepingupikenduse, mis toob ründajale ka rohkem raha. Väidetavalt lausa 60 000 naela nädalas.

15:33
VIGURSUUSATAMINE

Reedel X-mängudel vigursuusatamise naiste pargisõidus kuldmedali võitnud 13-aastane Kelly Sildaru jõuab ööl vastu kolmapäeva tagasi Eestisse. Praeguse plaani järgi tuleb Kelly koos isa Tõnise ja venna Henryga kell 00.20 Helsingist saabuva lennuga.

14:51
JALGRATTASPORT

Belgias toimuvatel cyclocrossi maailmameistrivõistlustel leidis pühapäeval aset üks eriskummaline situatsioon.

Nimelt arvas kuni 23aastaste meeste sõitu juhtinud tšehh Adam Toupalik, et tuleb kohe-kohe maailmameistriks, lõpetas pedaalimise ning tõstis käed lõpusirgel võidu märgiks üles. Toupali kurvastuseks jäi võidusõidu lõpuni tegelikult veel üks ring.

14:51

Terve oma 1998. aastal alanud profikarjääri Londoni Chelseas veetnud keskkaitsja John Terry (35) teatas möödunud nädalal, et lahkub klubist suvel, sest talle ei pakuta uut lepingut.

14:30

13:56

Eesti uue jalgpallihooaja avamäng toimub Esiliigas, kus 25. veebruaril kell 19 peavad Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljakul lahingu Tallinna Kalev ja Vändra Vaprus.

„Peamine põhjus, miks Esiliiga ja ka Esiliiga B tänavu Premium liigast nädala jagu varem alustavad, peitub ebatavaliselt tihedas jalgpallikalendris, milles on suur osa suvisel Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril. Kuna EM-finaalturniiril on varasemast rohkem koondisi ja seega ka mänge ning Eesti tippliigades samal ajal kohtumiste pidamine ei ole mõistlik, siis tuleb ka hooajaga varem alustada.

Samuti tuli kalendreid loosides silmas pidada seda, et nii Vändras, Kuressaares kui ka Elvas puuduvad kunstmuruväljakud, mistõttu peavad need klubid oma esimesi mänge võõrsilväljakutel," selgitas Esiliiga arendusjuht Silver Lulla.

Kui sageli on arvatud, et Eesti liigahooaeg on lähiriikidega võrreldes pikem ja algab varem, siis tegelikult see nii ei ole. Näiteks Leedu kõrgliiga hooaeg algas mullu 28. veebruaril ja lõppes alles 28. novembril (võrdluseks: Premium liiga alustas 6. märtsil ja lõppes 7. novembril), Lätis algas mullu hooaeg 13. märtsil, Norra kõrgliiga hooaeg algab sel aastal 11. märtsil jne.

„Veebruaris jõuavad jalgpall.ee portaali vahendusel lugejateni lühiintervjuud kõikide Esiliiga ja Esiliiga B klubidega, mis annavad publikule parema ülevaate meistrivõistlustel olevatest klubidest, nende tegemistest ning eesmärkidest," lisas Silver Lulla.

13:51
13:50

Veel viimased mängueelsed kokkulepped ja õhtul läheb mänguks #mängupäev #gameday