Leicester City mängumehed väravat tähistamas.Foto: Carl Recine

NII SEE JUHTUS | Sport 02.02: Rock langes eurosarjast, Premier League jätkuvalt üllatusliider (1)

Tartu rahulepingu 96. aastapäev algas spordisõpradele laskesuusatamise foonil, sest täna olid Rumeenias toimuval noorte ja juunioride MMil kavas viimaste teatesõidud. Õhtupoolik kuulus aga korvpallile ning eelkõige TÜ/Rockile, kes läks kodusaalis Krasnojarski Jenissei vastu FIBA Europe Cup'is edasipääsu jahtima. Missioon ebaõnnestus.

23:59

Premier League'i täna toimunud viimase kolme mängu tulemused:

23:38
23:16

JAMIE VARDYYYY!!!! Leicester läheb koduväljakul Liverpooli vastu 2:0 juhtima, oma kohtumise teise värava lööb Jamie Vardy! Kokku on mees tänavu Premier League'is löönud 18 kolli.

23:06

Leicester City 1 - Liverpool 0! 17 tabamusega Premier League'i väravaküttide tabelit trooniv Jamie Vardy lõi Liverpooli võrku sellise puraka!

22:41

Kell 21.45 alanud Premier League'i mängude skoorid poolajal.

22:13
21:15
21:02
Henry Rull
21:01
20:45

Nüüd lülitume ümber aga jalgpalli lainele. Inglismaa kõrgliigas peetakse täna kaheksa 24. vooru kohtumist ning keskses mängus kohtub liider Leicester City kodus Liverpooliga (algusaeg 21.45). Samas on häid mänge veel, näiteks Arsenal vs. Southampton (21.45).

20:40

Tartu Ülikool/Rock kaotas FIBA Europe Cup'is Krasnojarski Jenisseile 70:96, mis tähendab, et Rocki jaoks on eurosari lõppenud ning suure tõenäosusega liitutakse Balti liiga play-off'idega. Rocki resultatiivseim oli täna 12 punktiga Gert Dorbek, Janar Talts ja Evaldas Žabas lisasid 11 silma. Võitjate edukaim korvikütt oli 19 punktiga David Kennedy.

20:35

Eesti korvpalli meistrivõistlustel kohtusid täna Rapla AVIS ning BC Kalev/Cramo. Pärast Will Artino lahkumist sisuliselt ilma korvialuste palluriteta mängiv Rapla kaotas kohtumise kodusaalis 82:85.

20:29
VILLE ARIKE, TARTU

62:79 - Noored mehed on mänginud tarmukalt. Jenisseist paistab välja selge soov käristada vahe umbes 30 silmale, kuid kohati on mindud seda vägisi tegema ning teine poolaeg on aiiamaani kulgenud tasavägiselt. Lõpuni viis ja pool minutit.

20:21

Rockil on neljanda veerandi alguses väljakul Žabas, Meister, Sutt, Vene, Petrukonis.

20:19

50:70 - Kolmas veerandaeg on läbi ja Rocki kaotusseis kasvas veel 5 punkti võrra. Jenissei teab, mis tal mängus on ning peatreener Oleg Okulov on ilmselgelt andnud meestele ülesande täiega lõpuni panna. Kahe kolmandal perioodil tabatud kolmese toel on Rocki resultatiivseimaks kerkinud 12 punktiga Gert Dorbek.

19:50

R-vahegrupis on seis selline, et kui Jenissei täna Tartus võidab, vajab Cantu homme Chaloni vastu siberlaste omast 3 punkti võrra suuremat võitu. Kui mõlemad meeskonnad koguvad võrdselt võite, otsustab edasipääseja üldine korvide vahe, sest nende omavahelised mängud on nullis. Enne viimast vooru oli Jenissei korvide vahe -10 ja Cantul -12. See tähendab, et Jenissei paneb täna täisgaasiga lõpuni ning püüab võita võimalikult suure skooriga.

19:46

34:49 - Esimene poolaeg on lõppenud. Kui keegi üldse täna 19 punktiga võidab, on see Jenissei. Tuletame meelde, et siberlased vajavad võimalikult suurt võitu, sest võitlevad Cantuga teise koha eest ja iga punkt võib saada otsustavaks. Rocki resultatiivsemad on Talts 9, Harper 7 ja Sokk 6, Jenisseil Vzdõhhalkin 14, Taylor 9 ning Ohlbrecht ja Kennedy 8 punktiga.

19:29

21:25 - Gert Kullamäel lendas just pintsak seljast, Rock tegi kolm korvi järjest ja on mängu tagasi tulnud. Poolaja lõpuni 6.21.

19:24

13:23 - Esimene veerandaeg on lõppenud. Jenissei tegi kiirelt kahekohalise edu sisse ning ehkki seejärel hakkasid ka võõrustajate visked tabama, läkitasid külalised veerandi viimastel minutitel sihile kolm kolmest ja hoiavad edumaad. Huvitav on asjaolu, et vene rahvusest mängijad on tabanud kõik Jenissei kaugvisked ja võõrleegionärid teinud muud korvid - ehk kahesed ja ühe vabaviske.