Olümpia

Maailma Terviseorganisatsioon kuulutas Zika viiruse hädaolukorraks. Brasiillased: olümpia toimub  (1)

Toimetas Mart Treial, 2. veebruar 2016 13:30
Dr Anthony Costello Maailma Terviseorganisatsioonist tänasel pressioknverentsil.Foto: Reuters / Scanpix
Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) teatas täna, et Ladina-Ameerikas sääsehammustuse kaudu leviv Zika viirus on tervislik hädaolukord.

Enam kui 20 Ameerika riigi hulgas ka suviseid olümpiamänge võõrustavas Brasiilias pidurdamatult leviv Zika viirus on teinud ärevaks paljusid sportlaseid ja spordisõpru. Tänane teade ei leevenda olukorda sugugi.

Samal teemal

18 eksperdist koosnenud komitee järeldus tähendab seda, et Zika liigitub samasse kategooriasse 2013. aastal Aafrikast alguse saanud ja praeguseks üle 10 000 inimese tapnud Ebola viirusega.

Brasiilia president Dilma Rouseff leiab, et kõigil, kes pole rasedad, ei maksa Zika pärast põrmugi muretseda. Rouseffi eestevedamisel on Brasiilia alustanud mastaapset Zika-vastast võitlust, mille raames on terviseinspektoritel õigus kas või väevõimuga kodudesse tungida, et viirust välja juurida. BBC teatel on inspektorid praeguseks külastanud ligi neljandikku riigi kodudest.

Lisaks kinnitavad Brasiilia autoriteedid, et Rio olümpiamängud toimuvad igal juhul. Praeguseks on Brasiilias avastatud üle 4000 nakatunu.

Teadlastel pole veel õnnestunud Zika vastu ravimit ega vaktsiini välja töötada. Ainuke viis haigusest hoiduda on sääsehammustuste vältimine.

Zika sümptomid on näiteks palavik, lööve, liigesevalu, sidekestapõletik, kõhuvalu, peapööritus.  

Rio OMi avasteremooniani on jäänud 186 päeva.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee