NII SEE JUHTUS | Sport 07.02: Kati Tolmoff mängis oma viimase mängu kodupubliku ees (4)

Õhtuleht.ee, 7. veebruar 2016 22:52
Kati TolmoffFoto: Teet Malsroos
Veerbuarikuu esimese nädala lõpetas võrdlemisi tihe spordipäev, mis peaasjalikult kulges pallimängude tähe all. Meeste saalihokikoondis lõpetas koduse MM-valikturniiri, kohtudes alagrupi esikohamatšis maailma absoluutse tippriigi Soomega. BC Kalev/Cramo sõitis Ühisliiga raames külla Loimaa Bisonsile. Välismaal mängisid Kristjan Kangur ja Siim-Sander Vene ning palju mängiti muidki palle!

22:51

Super Bowli ootusega Õhtulehe sporditoimetus praegu ka lõpetab. Aitäh meiega pühapäeva veetmast, uuel nädalal uued uudised!

22:50
AMEERIKA JALGPALL

NFLi fännid täna öösel loomulikult ei maga. Super Bowl! Eelsoojenduseks väike missivõistlus - kumma tiimi tantsutüdrukud on kuumemad? Pildil Carolina Panthersi piigad.

22:02
SAALIJALGPALL

21:48

Kui kõik ametlikuks saab, on selge, et maikuise korvpallifinaali tähtsus suureneb oluliselt - Eesti meister pääseb Meistrite liiga kvalifikatsiooni!

17:28

Ning neli ja pool minutit enne lõppu on Bisons ees juba 84:72...

17:21

Ning Bisons alustab viimast veerandit 7:0 spurdiga ja on omakorda ees 72:69.

17:18
TENNIS

17:13

Kalev võidab kolmanda veerandi 33:17 ja juhib enne viimast perioodi 69:65! Curry arvel on 12, Keedusel 11, Arbetil ja Freimanisel 10 punkti.

16:42

Ei taha Kalev/Cramo asjad kohe üldse sujuma hakata - Loimaas ollakse poolajaks taga 36:48, teisel veerandil lasti endale visata 29 punkti. Morris Curry arvel on 10 punkti, Ühisliigas debüteeriv Shawn King 8 minutiga 2 möödaviset ja 5 lauapalli. Oluline vahe tuleb sisse kahepunktivisete tabavuses: Bisons 25/13, Kalev 22/8. Ning pallikaotusi on võõrustajatel kõigest 1, Kalevil 5.

16:24
SAALIHOKI

16:17

Kell 16 algas VTB Ühisliiga mäng Loimaa Bisons - BC Kalev/Cramo. Esimese veerandaja võitis Bisons 19:16.

15:58

Testimisel olev Artur Pikk jälle põhis! Täna on BATE vastaseks Bulgaaria klubi Ludogorets.

15:47
SULGPALL

Tartus lõppenud 52. sulgpalli meistrivõistlustel võitis järjekorras oma 11. meistritiitli Raul Must.

Musta finaalivastane oli 19-aastane Heiko Zoober. Tulemusega 21-14, 21-9 võitis noorema konkurendi Must, kelle sõnul oli see raskeim mäng kogu turniiri jooksul.

"Heiko vääris kindlasti hõbemedalit, ta mängis kogu turniiri stabiilselt hästi ja mängis oma taseme välja. Kui kaugele ta jõuab tulevikus, sõltub juba temast endast", tunnustas Must konkurenti.

Zoober, kes võitis hõbemedali ka kaks aastat tagasi sõnas, et eesmärk oli mängida kiirelt ja agressiivselt: "Pallivahetused olid pikad. Teadsin, et löögid peavad õnnestuma, muidu jään vastupidavusega Raulile alla. Võrreldes kahe aasta taguse finaaliga võtsin seekord mängu rahulikumalt ja keskendunumalt ning suutsin taktikaliselt rohkem mõttega mängida".

Naiste üksikmängus kaitses Kati Tolmoff meistritiitlilt, mis on talle üksikmängudes 13. Tolmoff võitis 18-aastast Kristin Kuubat 21-7, 21-8. Mängu lõpp oli Tolmoffi jaoks väga emotsionaalne, sest autasustamisel tänas Tolmoff kõiki enda toetajaid ja sulgpallisõpru öeldes, et finaalmäng jääb talle kodupubliku ees meistrivõistlustel viimaseks.

"See oli minu viimane võistlusmäng Eestis. Peale olümpia hooaja lõppu ma enam edasi ei mängi. Tänases finaalis arvan, et vastasel oli väike aukartus mängu alguses ja nii mäng tasavägiseks ei kujunenud", lausus Tolmoff peale mängu.

Naiste paarismängus valmistasid üllatuse Kati-Kreet Marran ja Sale-Liis Teesalu, kes alistasid võistluse favoriidid ja eakaaslased Kristin Kuuba ja Helina Rüüteli põnevusmängus 6-21, 21-19, 21-18.

Meeste paarismängus kaitsesid tiitlit Kristjan Kaljurand ja Raul Käsner, kes võitsid Karl Kivinurme ja Vahur Lukini 21-18, 21-17. Segapaarismängus tulid Eesti meistriteks Raul Käsner ja Helina Rüütel võiduga 21-12, 21-19 Kristjan Kaljuranna ja Laura Kaljuranna üle.

15:08

Ja niimoodi vormistas Luis Suarez 90+2. minutil Barcelona 2:0 võidu Levante üle.

13:26

Esiliigasse tõusnud Maardu Linnameeskond taastab tippjalgpalli traditsiooni rohkem kui 15 000 elanikuga linnas. Aastatel 1999 ja 2000 Eesti meistriks tulnud Maardu Levadia pealinna kolimise järel on kohalikel taas võistkond, kellele kaasa elada.

Maardu Linnameeskond (varasemalt Maardu FC Starbunker) alustab Esiliiga hooaega 27. veebruaril kell 13 koduväljakul Tartu FC Santose vastu. Klubi juhatuse liige Aleksei Baikov rääkis intervjuus jalgpall.ee portaalile Maardu Linnameeskonna plaanidest.

Eelmisel hooajal tuli Esiliiga B võit teile küllaltki kergelt. Kas usute, et suudate sarnast edu ka uuel hooajal Esiliigas korrata? Keda näete enda peamiste rivaalidena uuel hooajal?

Esiliigas on teine tase, meie jaoks on kõik meeskonnad tundmatud ja ei tea, mis satsidega tegu. Pole ka teada, mis tasemega need U21 meeskonnad mängima hakkavad. Pigem peame kõiki oma konkurentideks ja eesmärk on püsima jääda.

Möödunud hooajal ei olnud teie meeskond just kõige arvukamalt komplekteeritud. Kas on oodata uue hooaja eel Maardule ka täiendusi?

Meil on kolm-neli täiendust Irbisest ja Infonetist, neil mängijatel on Esiliiga kogemused. Muus osas jääb koosseis samaks. Aga jalgpall on meeskonnamäng, abiks on nad kindlasti, sest eelmisel aastal vajus meil hooaja lõpp veidi ära.

Uue hooaja eel olete loobunud oma nimes seni olnud Starbunkerist ning olete kasutusele võtnud Linnameeskonna. Millest säärane muudatus?

Mõte oli kogu aeg selline. Loodame, et saame sellega ka linnarahvast ühendavaks klubiks, tekib kogukonna tunne ja inimesed tulevad meie mänge rohkem vaatama.

Milline on klubi pikemaajalisem eesmärk?

Paari aasta pärast Premium liigasse jõuda. Oleme veel suhteliselt noor klubi ja sellele on praegu veel vara mõelda. Esiliiga on meile praegu täpselt paras.

Missugused klubid Eestis või välismaal on teie jaoks niiöelda ideaalklubid, kelle mõttelaad ühtib teie klubi filosoofiaga?

Välismaa klubidel on väga kõrge tase ja sinna on raske jõuda. Pigem vaatame, kuidas Flora ja Levadia tegutsevad, neil on hea ja jätkusuutlik noorteöö ja püüame sinnapoole, et meil oleks kunagi ka samasugune järelkasv.

13:22

Barcelona on püsinud 27 mängu alistamatuna, kui Levante neid täna ei alista, siis kordab Kataloonia suurklubi oma 2010-11 püstitatud rekordit.

13:19

Luis Enrique 100. mäng Barcelona peatreenerina!

13:12

Hispaania kõrgliiga kohtumine Levante - Barcelona algas kell 13, Barca on alustanud teravalt.

13:01
12:23
MOTOSPORT

11:50

11:50
SAALIHOKI

TTÜ spordihoones jõuab täna lõpule meeste saalihoki MM-valikturniir, mille viimases kohtumises on kell 13 vastamisi Eesti ja kahekordne maailmameister Soome, kel mõlemal täisedu ja MM-pääse tagatud. Õhtuleht teeb kohtumisest otseülekande.

10:40
NBA
10:39
NBA
10:18

Pisut enam kui kahe nädala eest valitseva Soome meistri Seinäjoki JKga liitunud ääreründaja Tarmo Kink lõi eile uues koduklubis esimese värava, kui SJK alistus Norras peetud treeningmängus 1:2 Aalesundile.

10:01
JÄÄHOKI

Eesti koondise koosseis olümpiamängude valikturniiriks BudapestisEesti jäähokikoondise peatreener Jussi Tupamäki...

Posted by Eesti Jäähokiliit on Saturday, February 6, 2016
09:59

Eesti Elektriratastooli Saalihoki Klubil on rööm teatada, et tänaseks on meil juba 600 fänni! Suured tänud kõigile! Jätkame sama hooga edasi!:)

Posted by Eesti Elektriratastooli Saalihoki klubi on Saturday, February 6, 2016
09:56

Eilne Inglismaa kõrgliiga kohtumine Liverpooli ja Sunderlandi vahel lõppes pooltühjade tribüünide ees, sest rohkem kui 10 000 kodumeeskonna fänni jalutas protesti märgiks 77. minutil minema.

09:27
MAADLUS

Haapsalus toimusid Eesti juunioride meistrivõistlused kreeka-rooma maadluses.

Eesti meistriteks tulid Oleg Tšaban (-50 kg, MK Aberg), Helary Mägisalu (-55 kg, Vändra SKP/Audentese SG), Mario Mägisalu ( -60 kg, Vändra SKP), Denis Bolunov (-66 kg, Korrus3), Aimar Andruse (-74 kg, Põltsamaa SK Nipi), Reimo Milva (-84 kg, MK Dünamo), Kevin Baumann (-96 kg, Kadrina SK) ja Artur Vititin (-120 kg, MK Hammerlock/Audentese SG).

Meeskondlikult oli parim maadlusklubi Vändra Suure Karu Pojad.