Talisport

VIDEO | Kas Holmekolleni maratoni võitnud Sundby peaks disklahvi saama? Norralast süüdistatakse uisutamises (12)

Toimetas Mart Treial, 7. veebruar 2016, 11:41
Martin Johnsrud Sundby HolmenkollenisFoto: Reuters / Scanpix
Eile Holmenkolleni 50 km klassikamaratoni võitnud Martin Johnsrud Sundby on taas kistud skandaali. Nimelt süüdistatakse norralast võistluse lõppfaasis uisusammude kasutamises, mis on klassikatehnikas keelatud ja millele peab järgnema diskvalifitseerimine.

Kõnealune intsident on nähtav allolevast videost. Sundby ise leiab et pole pattu teinud. "Uisusamme polnud nii palju, et karistust teenida," sõnas 18sekundilise eduga võidu võtnud mees Rootsi väljaandele Expressen.

Sundby lisas enda kaitseks, et ei lõiganud väidetavatest uisusammudest sportlikku kasu. Lisaks kinnitas ta, et kohtunikud pole temaga ühendust võtnud.

Ent mitte kõik norralased ei arva, et Sundby on puhas poiss. Norra suusataja Magnus Drivenes kirjutas ülalnähtud video juurde, et kui kohtunikel on piisavalt mune, siis nad diskvalifitseerivad Sundby.

Saksa murdmaasuusa uudiste kanal XC-skiing News kritiseeris Twitteris korduvalt võistluste kohtunikke. "Asi pole selles, et uisutajaks oli Sundby, vaid kõigile peaksid kehtima samad reeglid," säutsus kanal.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee