Auto-Moto uudised

VÄGEV VÄRK! MotoGP maailmameistri isa kutsus Anastassia Kovalenko enda juurde treenima (9)

Toimetas Mart Treial, 7. veebruar 2016 12:19
Anastassia Kovalenko ja Jorge Lorenzo.Foto: Eesti Mootorrattaspordi Föderatsioon
Eesti ringrajasõitja Anastassia Kovalenko sai valitseva MotoGP maailmameistri Jorge Lorenzo isalt kutse tulla treenima nende treeningkeskusesse Itaaliasse. 

"Kutse oli minu jaoks väga ootamatu, kuna tegemist on antud spordiala tipuga. Minuga hakkab tegelema enamasti Jorge Lorenzo isa, kes annab edasi mulle samu teadmisi ja oskusi, mille najalt ka tema poeg treeninud ning end mitmekordseks maailmameistriks üles töötanud," sõnas Kovalenko pressiteate vahendusel.

Samal teemal

"Kuna Eestis on treeneritega kehv olukord ning tegelikult koguni terve eelmine aasta pidin hakkama saama treenerita, siis käesolev võimalus on minu jaoks suure tähenduse ning edasiminekuga," lisas ta. "Esialgse info kohaselt peaks ka Jorge ise peale praegu Sepangis toimuvat suurt MotoGP talvetesti Itaaliasse laagrit väisama tulema ja seega saan ka temalt kindlasti väärt nõu."

"Minu suurimaks möödapanekuks on siiamaani olnud asjaolu, et hakkasin kohe sõitma ja võistlema suure rattaga, selle asemel, et õppida tunnetust ja sujuvust väiksema kubatuuri tsikliga. Just selle tõttu näiteks pole mul kurvides piisavalt suurt kurvihoogu, mille tõttu ka kogu sõidusujuvus kannatab," jätkas juuraharidusega motoneiu.

"Treeningu rõhk saab olema kindlasti tehnikal, mitte kiirusel ning eelkõige minu nõrkadel kohtadel. Kiire sõit on kinni väga väikestes asjades ja loodan, et just Lorenzo saab mind sellega aidata."

Eelmisel aastal võistles Anastassia Kovalenko European Junior Cup sarjas, kus tuli naiste arvestuses teiseks.

Kovalenko lendab ära sel pühapäeval ning treenib Jorge Lorenzo isa rajatud keskuses nädala. Samas kohas treenib talviti ka tema poeg, viiekordne maailmameister Jorge Lorenzo.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee