Morris Curry kogus 16 punkti ja 7 korvisöötu.Foto: Tiina Kõrtsini
7. veebruar 2016, 17:38

Viimasel veerandil endale 33 punkti visata lasknud Kalev/Cramo kaotas Loimaa Bisonsile

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskonna kaotusteseeria VTB Ühisliigas jätkub - Loimaas kaotati sealsele Bisonsile 86:98.

Ehkki 12-punktiline vahe tuli sisse juba esimese poolajaga (36:48), võitis Kalev kolmanda veerandi 33:17 ja pääses viimase perioodi eel juba ise ette 69:65. Lõplikku murrangut see siiski ei tähendanud, sest vahetati osad ja neljas veerand kujunes täpselt kolmanda peegelpildiks - seis taas 33:17, kuid seekord juba võõrustajate kasuks.

Endislt jäi Kalev jänni kaitses, vastaste visketabavus oli 52 protsenti (67/35, Kalevi visked 76/33). Vabaviskeid sai ja tabas Soome klubi täpselt poole rohkem (22/18 ja 11/9). Kalevit ei aidanud ka 40:34 (ründelaud 13:4) ülekaal lauavõitluses. Eesti klubi on saanud kuus kaotust järjest, viimati maitsti võidurõõmu 13. detsembril (80:70 Krasnojarski Jenisseiga).

Kaotajatest kogus Morris Curry 16 punkti ja 7 korvisöötu. Erik Keedus lisas 15, Rolands Freimanis 14 punkti. Uus tsenter Shawn King tähistas Ühisliiga debüüti kaksikduubliga - täpselt 20 mänguminutiga temalt 10 punkti ja 11 lauapalli. Kaasa ei teinud Rain Veideman. Bisonsit vedas 25 punktiga nende liider Martin Zeno.

Kalev jätkab 4 võidu ja 13 kaotusega ning langeb eelviimaseks, kui Riia VEF saab täna kodus jagu Volgogradi Krasnõi Oktjabrist. Bisonsil on samuti 13 kaotuse kõrval juba 7 võitu.