7. veebruar 2016, 19:18

Mitte ainult Kalev/Cramo - vaata, millise edu suutis Ühisliigas maha mängida Riia VEF!

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond oskas täna Soomes kaotada viimase veerandaja 16 punktiga ja mängida just saadud eduseisu kindlalt maha, kuid palju "vägevama" tembuga sai äsja VTB Ühisliigas hakkama Riia VEF.

Sarnaselt Eesti esindajale kaotustevõrgus siplevad lõunanaabrid kasvatasid kohtumises Volgogradi Krasnõi Oktjabriga järjest edumaad ning juhtisid veerand tundi enne lõppu juba 67:42. Ühtäkki hakkas kõik külaliste poolt teele saadetu korvi kukkuma ja vahe sulama - viimaseks väikeseks vaheajaks 78:62, viis minutit enne lõppu 84:81 ning poolteist minutit hiljem juba 84:86. Oktjabr oli tosina minutiga spurtinud 44:17.

Lõpp läks põnevaks, VEF pääses veel ette, kuid sel õhtul polnud neil ette nähtud võita. Kuus sekundit enne lõppu viis Vassili Zavorujev kolmesega Volgogradi meeskonna ette 94:92, vasturünnakul jooksis Mehhiko koondise tagamees Francisco Cruz end palliga puntrasse. Kaotus jättis VEFi turniiritabelis Kalevist endiselt tahapoole.

Teised tänased tulemused: Kaasani Unics - Astana 100:73, Krasnodari Lokomotiv-Kuban - Saraatovi Avtodor 91:77, Nižni Novgorod - Tbilisi Vita 97:65. Homme peetakse mitte ainult vooru, vaid terve põhiturniiri keskne mäng Himki - Moskva CSKA. Nood meeskonnad jagavad Euroliigas teatavasti oma vahegrupis praegu esikohta.

Tabel: CSKA 18 võitu ja 1 kaotus, UNICS 16-2, Himki 14-3, Lokomotiv-Kuban 12-5, Zenit 11-3, Nymburk, Nižni Novgorod 10-8, Avtodor 9-7, Krasnõi Oktjabr 7-11, Bisons 7-13, Minski Tsmoki 6-10, Jenissei 6-11, Astana 6-12, Kalev 4-13, VEF 4-14, Vita 0-19.