X-mängude tšempion Kelly Sildaru ei saa osaleda reedel algaval Lillehammeri noorteolümpial, sest on liiga noor.Foto: Teet Malsroos
Õhtuleht.ee 8. veebruar 2016 19:44
12.-21. veebruarini toimuvad Norras, Lillehammeris läbi aegade teised noorte taliolümpiamängud. Norra meedia on pettunud, et vigursuusatamise võistlused toimuvad ilma Kelly Sildaru osaluseta.

Ekstreemspordile pühendunud portaal Fri Flyt võttis teema üles ja päris Lillehammeri noorteolümpia orgkomiteelt aru, kas võistluse tase ei kannata, kui parimad ei osale? "Ma ei soovi seda arutelu avada. Noorteolümpia vanuselimiidid on kehtestanud Rahvusvaheline Olümpiakomitee koos talispordialade rahvusvaheliste alaliitudega," vastas noorteolümpia kommunkatsioonijuht Magne Vikören.

Sildaru saab 17. veebruaril 14aastaseks, aga võistluse reglement näeb ette, et võistlejad peavad noorteolümpia toimumise aasta 31. detsembril olema 15-18aastased. Sildaru ainuke võimalus noorteolümpial osaleda avaneb 2020. aastal, kui võistlus peetakse Šveitsis, Lausanne'is.

Lillehammeri noorte talveolümpial on vigursuusatamise distsipliinidest kavas pargisõit (Sildaru leivanumber), rennisõit (selle õppimisele kavatseb Sildaru lähiajal palju tähelepanu pöörata) ja suusakross.