Vehklemine

Eesti epeenaised trotsisid põrgukuumust ning pääsesid põhiturniirile (1)

Merili Luuk, 12. veebruar 2016 22:37
Katrina Lehis, Helen Nelis-Naukas ja Nelli Paju Buenos AiresesFoto: Helen Nelis-Naukas
Eesti epeevehklejad võistlevad sellel nädalavahetusel otsustavatel MK-etappidel, kus selgitatakse Rio de Janeiro olümpiamängudele jõudvad võistkonnad. 

Epeenaised trotsivad Buenos Aireses vehklemishallis 40kraadist kuumust ning Nelli Paju, Kristina Kuuse ja Katrina Lehise treeneri Helen Nelis-Naukase sõnul käiakse ringi, külmikutest võetud märjad rätikud ümber ning jääkottideta oleks võistelda võimatu. Ometi suutsid eestlannad palavust trotsida ning kõik pääsesid homsele põhiturniirile. 

Paju, Kuusk kui Lehis võitsid alagruppides kõik matšid ning Kuusk kohtub Eesti aja järgi kell 14.50 ameeriklanna Katarzyna Trzopekiga, Lehis samal ajal šveitslanna Laura Staehliga ning kell 16 asub rajale Paju, kes vehkleb jaapanlanna Ayaka Shimookawaga.

Samal teemal

Julia Beljajeva võitis neli kohtumist ja kaotas kaks ning pidi edasipääsuks alistama Tšiili epeenaise Caterin Bravo Aranguizi 15:6. Beljajeva kohtub avaringis kell 15 briti Kelly Hurleyga. 

Kõige keerulisem tee 64 parema hulka oli pikka aega maailma edetabelis 16 kohta hoidnud, kuid praegu 20. kohal oleval Erika Kirpul, kes võitis alagrupiturniiril kolm ja kaotas samuti kolm matši ning pidi edasipääsemiseks alistama esmalt ukrainlanna Anastasia Ivtšenko 15:7 ning napilt 15:14 ungarlanna Anna Kuni. Kirpu kohtub Eesti aja järgi homme kell 16.55 maailma edetabelis kuuendat kohta hoidva Mara Navarriaga. 

Maailma edetabelis 15. kohta hoidev Irina Embrich pääses otse põhiturniirile ning kohtub kell 15.40 poolatar Aleksandra Zamachowska

Samal teemal

14.01.2016
Erika Kirpu olümpiakoha taganud etapi palavusest: see oli elu-surma mäng!
13.01.2016
VAPUSTAV! Irina Embrich jõudis MK-etapil finaali ning sai teise koha
25.00.2016
Närvide mäng – epeenaiskond on lõpuks ometi Rio lävel!
14.10.2015
Tallinna Mõõga peakorraldaja haarab epee ja tuleb Eesti koondisele appi