Hayden Paddon RootsisFoto: AFP / Scanpix
Toimetas Mart Treial 13. veebruar 2016 10:47
Eile alanud Rootsi MM-ralli oleks äärepealt saanud teistsuguse stardi, sest WRC-piloodid kavatsesid võidusõidu avakatset boikoteerida ja otse teise kiiruskatse starti sõita. 

Rallimeeste rahulolematuse põhjus peitub autosport.com-i teatel selles, et rahvusvaheline autospordiliit (FIA), WRC promootor ja ralli korraldajad ei arutanud lumepuuduse tõttu kerkinud ohutuse küsimust piisavalt nendega läbi.

Piloodid korraldasid isegi eile hommikul kell 6 Karlstadis välkkoosoleku, kus pandi plaan paika, ent kogu üritus jäi soiku, sest Hyundai piloot Hayden Paddon hüppas viimasel hetkel alt. 

Paddon sõnas, et ta nõustub kaaslaste mõttega, ent mitte teostusviisiga. "Ma polnud valmis kell kuus hommikul oma töökohaga riskima," lausus uusmeremaalane.

"Mõistagi nõustun arvamusega, et piloodid peaksid olema säärasesse arutellu kaasatud, ent meeleavaldust tehes tuleb kõigepealt ähvardada sellega, mida sa teed ning seejärel seda teha. Ei saa lihtsalt kiiruskatset boikoteerida."

Valitsev maailmameister ja seitsme kiiruskatse järel Rootsi rallit juhtiv Sebastien Ogier sõnas, et piloodid peavad kiiremas korras taas pead kokku panema ning kindlustama endale tulevikuks säärastes aruteludes koha. Vähemalt ühe sõitja näol, kes esindaks kõigi huve.

Iroonilisel kombel asendus kogu nädala kestnud sulailm reedel miinuskraadide ja lumesajuga. Ent kahjuks jõudis talv Rootsimaale liiga hilja ning planeeritud 21 kiiruskatse asemel sõidavad ralliässad 13 katset.