Vehklemine

SEDA VALU EI VÕTA MISKI! Epeemeeskond minetas olümpialootuse  (2)

Toimetas Mart Treial, 15. veebruar 2016 00:17
Eesti epeemeeskond poolfinaalis UngarigaFoto: FIE
Eesti epeemeeskond (Nikolai Novosjolov, Jüri Salm, Sten Priinits, Marno Allika) oli Vancouveris peetud MK-etapil olümpiamissiooni täitmas, kuid kaotas poolfinaalis õnnetul kombel lisaajal 14:15 Ungarile.

Poolfinaali eel oli eestlaste olümpialootus veel elus, sest Eesti pidanuks võitma finaalis Ukrainat ning Ungari pidanuks kaotama kolmanda koha matšis Kasahstanile. Ehk vaja oli Eesti ja Ukraina edasipääsu finaali.

Eesti epeemeeskond poolfinaalis Ungariga

Nii Ungari kui Eesti kasutasid väga passiivset taktikat kuni seitsmenda matšini, mil Jüri Salm viis Eesti esmalt ette 8:3, kuid lõpetas matši siiski 12:12 seisul. Sten Priinits hoidis seisu ning kõik jäi ankrumehe NIkolai Novosjolovi kätesse, kes viis meeskonna seisul 14:14 lisaajale. Ungari sai prioriteedi ning kuigi Novosjolov torkas viis sekundit enne lõppu vastast, seda ei loetud ning hoopis Andras Redli oli see mees, kes Ungari 15:14 võiduga finaali viis.

Poolfinaal: 


Et ka Ukraina ei saanud oma ülesande täitmisega hakkama ( teises poolfinaalis alistas Kasahstan nad 45:43), kohtusid eestlased kolmanda koha matšis just ukrainlastega ning kaotasid 21:25. Seejuures oldi veel ligi minut enne viimase minimatši lõppu viigis 19:19. Eestile seega neljas koht. 

Veerandfinaalis võideti Itaalia 22:19