Spordivaria

Maailma esireketi vastu matšpalli omanud Kati Tolmoff: oleksin pidanud kohtumise võitma 

Toimetas Henry Rull, 18. veebruar 2016 18:15
Kati Tolmoff.Foto: STANISLAV MOSHKOV
Kati Tolmoff oli sulgpalli võistkondlikul EMil Venemaal Kaasanis väga lähedal võidule maailma esireketi ja kahekordse maailmameistri Carolina Marini üle.

Alagrupi viimases mängus kohtus Eesti naiskond Hispaaniaga. Esinumbrite mängus läks Tolmoff vastamisi maailma number ühe Carolina Mariniga. Tolmoff alustas suureparaselt ja domineeris esinest geimi ning võitis selle 21:17.

Samal teemal

Ka teises geimis oli initsiatiiv eestlannal ning Tolmoff jõudis eduseisuni 19:17. Marin võttis paar punkti järele, kuid Tolmoff võitles seisul 20:19 välja matspalli. Viimastel punktidel hispaanlanna aga ei eksinud ja sai geimivõidu. Kolmandas geimis oli väike eduseis juba maailma esireketil. Kohtumine lõppes Marini võiduga tulemusega 17:21, 22:20, 21:17 

„Mängisin täna hästi. Aga oleksin pidanud matšpallilt teise geimi ikkagi ära võtma. Tagantjärgi arvan, et matšpallil võtsin vastu vastase löögi, mis oleks läinud välja, kuid kunagi ei tea kindlalt, võib-olla oleks see ka väljakule sisse kukkunud. Kokkuvõttes olen rahul, et oma viimasel meeskonnavõistlusel tegin Eesti eest head mängud“, sõnas Tolmoff peale mängu.

Naiste teises üksikmängus jäi Gettter Saar kahes geimis alla maailma 38. reketile Beatriz Corralesile. Esimese punkti Eestile tõi Laura Vana, kes kolmandas üksikmängus võitis oma vastase 24:22, 23:21.

Meie esimene naispaar Kristin Kuuba-Helina Rüütel suutsid alistada oma vastased 23:21, 21:18 ja viigistada seisu 2:2 peale. Seega sai otsustavaks teine naispaar, kus Laura Vana-Karoliine Hõim olid vastamisi Carolina Marini ja Beatriz Corralesiga. Tasavägisest mängust tulid võitjatena siiski välja hispaanlannad ja kogu kohtumise võitis 3:2 Hispaania.

Eesti naiskonna jaoks on võitlus EMil lõppenud, tugevas alagrupis olnud Eesti jääb jagama 11.-15. kohta.

Samal teemal

18.02.2016
Karjääri lõpetav Kati Tolmoff tegi elu parima mängu, saades maailma esireketi vastu matšpalli
14.02.2016
Kati Tolmoff lõpetas klubikarjääri ilusa võiduga