Nii nad lõpetasid: tagapool lõpujoone ületanud Eric Frenzel (vasakul) rõõmustab, esimesena tulnud Jarl Magnus Riiber juba teab, et diskvalifitseeritakse. (Reuters / Scanpix)

Lahtis peetud suusakahevõistluse MK-etapi võitis sakslane Eric Frenzel, ehkki lõpujoone ületas esimesena norralane Jarl Magnus Riiber.

Nii Riiber kui ka Frenzel tegid päeva pikimad hüpped 127,5 meetrit, kuid sakslasel olid kehvemad stiitlipunktid, norralane startis ka ühe astme võrra madamalt poomilt ja sai lisa tuulepunktidest. Nõnda edestas ta suusarajale minnes kaasmaalast Haavard Klemetseni 28 ja Frenzelit 42 sekundiga.

Paraku diskvalifitseeriti Riiber vale võistlusraja kasutamise tõttu staadionialal. Frenzelile järgnesid jaapanlane Akito Watabe (+1,7 sek) ja norralane Jan Schmid (+32,2). Frenzel (1011 p) ja Watabe (844) juhivad ka sarja kokkuvõttes.

Eesti kahevõistlejaid stardis polnud. Küll oli suusahüppaja Martti Nõmme, kes lendas suurel mäel 81 meetrit ning oli kvalifikatsioonis eelviimane. Põhivõistluse esikolmikusse jõudsid austerlane Michael Hayböck (265,4 p), norralane Daniel Andre Tande (263,0) ja sakslane Severin Freund (259,5).

Jaga artiklit

1 kommentaar

K
Korraldajate emämunaus  /   08:05, 20. veebr 2016
Juhtusin Eurospordist nägema.Finisheeriti teise koridori.Umbes kuus korda ühte moodi ja viimasel teistmoodi.Ja korraldajatel polnud ainsatki inimest ega tõkkevahendit näitamas.Kommentaatorid ahhetasid ühest suust ja samas ka muretsesid,sest vist järgmisel aastal on samas kohas MM ja ei olnud ei korraldust ega publikut.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis