Morris Curry dirigeeris hästi Kalevi mängu, kogudes 20 punkti ja 8 korviisöötu.Foto: Tiina Kõrtsini
19. veebruar 2016, 21:20

BC Kalev/Cramo võttis Riia VEFilt kodus saadud kaotuse eest revanši!

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond on pärast koosseisumuudatustega kaasnenud mõõnaperioodi end käima saanud, VTB Ühisliiga mängus võeti Riias veenev 84:75 võit sealse VEFi üle.

Kalev tõttas kohe ette 10:0 ja avaveerandi keskpaigaks 16:3. Seejärel tabas Eesti klubi tosina minuti pikkune mõõn ning korra jäädi ka taha 26:28. Õnneks saadi poolaja lõpu eel end uuesti käima ja suureks vaheajaks juhiti 36:30.

Kolmanda veerandi teisel poolel tehti uuesti sisse kahekohaline vahe ning ehkki veel neli minutit enne lõppu oli VEF taga vaid 66:71, kontrollis Kalev olukorda, sellelt seisult visati kaheksa punkti järjest ja asi oli selge. Tähtis oli seegi, et võideti suuremalt kui kodus kaotati (8 punktiga) - see võib olla määrav juhul, kui turniiri lõpuks kogutakse võrdselt võite.

Kalevi parim oli Morris Curry 20 punkti ja 8 korvisööduga. Nii Gregor Arbet kui ka Rolands Freimanis lisasid 17 silma, neist teine veel 12 lauapalli, aga ka 6 pallikaotust. Viie veaga välja langenud Shawn King kindlustas tõhusalt kaitseliine (14 p, 12 lp, 3 bl). Mario Delaš viskas 7, Sten-Timmu Sokk, Sten Olmre ja Martin Dorbek võrdselt 3 punkti. Dorbek andis nagu Currygi 8 korvisöötu, meeskond kokku tegi neid 26. VEFi resultatiivseim oli 14 punktiga Mareks Mejeris.

Kalev tõusis võiduga hoobilt 12. kohale. Ühisliiga tabeliseis: CSKA 21 võitu ja 1 kaotus, Unics 17-2, Himki 16-4, Lokomotiv-Kuban 14-5, Zenit 11-4, Nymburk 11-8, Nižni Novgorod 10-9, Avtodor 9-8, Krasnõi Oktjabr 8-12, Bisons 8-14, Tsmoki 6-11, Kalev ja Jenissei 6-13, Astana 6-14, VEF 5-15, Vita 0-21.