Peeter KümmelFoto: Kaimo Puniste
Talisport
21. veebruar 2016, 16:23

VIDEO | MK-etapi punktikohalt maratoni võitjaks! Peeter Kümmel: oli lõbus suusasõit! (4)

Lääne-Virumaal Pariisis peetud Estoloppeti suusasarja teise etapi võitis Eesti suusakoondislane Peeter Kümmel, kes alles eile sai Lahti MK-etapil 22. koha.

Kümmel läbis 40 km ajaga 1:50:33. Teisena ületas finišijoone Tartu suusaklubi liige Mart-Kevin Põlluste, kelle lõpuajaks fikseeriti 1:51:49. Ajaga 1:51:50 jäi kolmandaks Ilmar Udam RR suusaklubist.

"Ilus talveilm ja hea treening. Maratoni on ikka lahedam ja lõbusam sõita, kui üksinda metsas," muigas Kümmel, miks ta otsustas Soomest kiiresti Eestisse tulla. "Oli lõbus suusasõit, üldse sõideti küllalt madala tempoga. Sõitsin tõusudel nii kiiresti kui suutsin ja teistelt sain eest ära!"

Kiireim naine oli tartlane Heleri Kivil, läbides distantsi ajaga 2:09:50 ja lõpetades üldjärjestuses 58. kohal. Kokku registreerus pikale maratonile esialgsetel andmetel 474 ja lühikesele 94 suusatajat.

Poolmaratoni võitjaks tunnistati ajaga 1:03:31 Robin Nirgi, kes saavutas vaid sekundilise võidu M15-klassi parima Tauri Kaasiku ees. N15-klassi parim oli Õnnela Rodendau, kes läbis 20 km ajaga 1:14:12.