Spordivaria

Äsja emaks saanud ratsutaja tegi olümpiale pääsemiseks hiiglasliku hüppe (1)

Õhtuleht.ee, 23. veebruar 2016 14:32
Grete Püvi Foto: ERAKOGU
Lõuna-Prantsusmaal Nizzas toimunud CDI3* võistlusel saavutas Grete Püvi hobusel Talent Grand Prix muusikalises vabakavas kõrge 4. koha. Mõne kuu eest emaks saanud sportlasele oli see peale pikemat puhkust esimene kaalukas start.

Püvi võistles võistlusel kahe ratsuga, 15-aastase Talendi ja 11-aastase Aleandroga. Võistluse esimesel päeval osaleti Grand Prix testis, kus Talendiga saavutati 68,7% ning 8. koht ja Aleandroga 67,46% ning 11. koht. Järgmisel päeval Grand Prix Special’is saadi Aleandroga tulemuseks 66,157%. Võistluse lõpetas Püvi GP muusikalise vabakavaga, kus Talendiga saavutas ta auhinnalise 4. koha korraliku tulemusega 71,6%

Samal teemal

Püvi eesmärk on pääseda Rio de Janeiro olümpiale ning võistlus kasvatas tublisti ka tema punktiarvet. Sportlane ise jäi võistlusega rahule. „Väga hea tunne on uuesti võistelda. Kuigi olen vaid pärast kaheksakuulist pausi olnud kaks kuud sadulas, tunnen end seal kindlalt,“ sõnas Püvi.

Talent nautis eelmise aasta lõpus samuti pikka neljakuist puhkust karjamaal. „Nagu tulemustest näha, oleme mõlemad täitsa heas vormis,“ rõõmustab sportlane.

Tema teise ratsu Aleandro, jaoks oli see esimene Grand Prix avatud klassi võistlus. Kuigi mõlemas sõidus tulid sisse mitmed vead, siis hobuse tugevad küljed kompenseerisid neid ja kokku saadi ikkagi hea tulemus.
Püvi peab juba järgmisi võistlusplaane, milleks on 2-nädalane CDI3* suurvõistlus Hispaanias Jerez de la Fronteras ja mis algab homme, 24. veebruaril.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee