Kiievi Dinamo - Manchester CityFoto: Reuters / Scanpix
Meistrite liiga
24. veebruar 2016, 23:44

Manchester City astus kolmapäeva õhtul suure sammu klubi ajaloo esimese Meistrite liiga veerandfinaali suunas. Inglased alistasid võõral väljakul Kiievi Dinamo 3:1. Paralleelselt toimunud kohtumises PSV ja Madridi Atletico vahel jäid väravad löömata.

2014. aasta veebruarist eurosarjades kodumurul võitmatuna püsinud Dinamo alustas teravalt ja domineeris kohtumist kuni Sergio Agüero 15. minuti väravani täielikult.

Üks lohakalt kaitstud nurgalöök lõi ukrainlaste enesekindluse aga kõikuma. City haaras kontrolli nii keskvälja kui kogu mängu üle ning David Silva lükkas 40. minutil Raheem Sterlingu hea passi mõnelt meetrilt tühja võrku.

Hoolimata kaheväravalisest kaotusseisust, tuli Dinamo teisele kolmveerandtunnile näljase ja enesekindlana. Paranenud mängupilt tipnes 59. minutil Vitali Bujalski väravaga.

Ent lõppeks jäi Bujalski rikošetiga pooleks tabamus ukrainlastele vaid nõrgaks lohutuseks, sest Yaya Toure suunas City poolaja ainsa täpse pealelöögi Dinamo puurivahist Oleksandr Šovkovskist mööda, õhtu kolmandaks väravaks.

1:3 kaotus ei jätnud Dinamole korduskohtumiseks üleliia häid šansse, sest nad vajavad Manchesteris vähemalt kolme tabamust.

Küll aga on kõik täiesti lahtine PSV Eindhoveni ja Madridi Atletico vahel, sest avamäng Hollandis lõppes väravateta. Seda hoolimata asjaolust, et PSV mängis viimased 22 minutit ühemehelises vähemuses. 68. minutil teenis teise kollase kaardi nende tipuründaja Gaston Pereiro.

Ometi ei suutnud hispaanlased ühtki 12 pealelöögist PSV võrku lüüa. Kodumeeskond sooritas kogu mängu jooksul viis pealeööki.

Nende paaride korduskohtumised toimuvad 15. märtsil.