Jalgpall

Aivar Pohlak: Infantino reisis neli korda ümber maailma, et saada valituks (5)

Õhtuleht.ee, 26. veebruar 2016 22:22
Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak Foto: Laura Oks
Täna valiti uueks Rahvusvahelise Jalgpalliliidu (FIFA) presidendiks Šveitsi päritolu mees Gianni Infantino. Tema poolt hääletas ka Eesti Jalgpalli Liit, mille president Aivar Pohlak toetas Infantinot peamiselt kahel põhjusel. 

"Esiteks oli vaja saada kindel veendumus, et sügavast kriisist, kus FIFA praegu asub, väljutakse. Et põhiasjad saavad paika, võisime eeldada nii Infantino kui ka šeik Salmani valituks osutumise puhul," kirjutatakse Eesti Jalgpalli Liidu pressiteates. 

"Gianni puhul teame kindlalt, et ka kriisist väljumise suund saab olema selline, mis säilitab jalgpalli jaoks olulised positiivsed väärtused ja rolli nii ala kui ka temas erineval tasandil osalejate ja toetajate jaoks parimal moel. Märkimist väärib ka asjaolu, et väikesel Eestil on sellel teel oma tähendus ja võimalus."

Pohlaku sõnul tõi Infantinole võidu mehe tõsine töö. "Veel neli kuud tagasi ei osanud keegi tema tõusu presidendiks ette näha, põhitöö tegi ära Gianni ise, reisides neli ringi ümber maailma, kohtudes enamike rahvuslike alaliitudega ja saades hea ülevaate jalgpalli hetkeolukorrast ja valupunktidest maailma eri paikades."

Samal teemal

05.03.2016
JUBA JÄLLE! FIFA verivärske president peab tõrjuma korruptsioonisüüdistusi
16.02.2016
FIFA nõuab petturitelt sisse kümneid miljoneid dollareid
26.01.2016
FIFA valis endale uue presidendi
26.01.2016
Maradona: FIFA uus president on reetur, Blatter ja Platini peaksid elu lõpuni türmi minema

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee