Erika Salumäe tütar SirligaFoto: Teet Malsroos
Toimetas Merili Luuk 28. veebruar 2016 16:00
Kahekordne olümpiavõitja, hiljuti valitsuselt elutööpreemia pälvinud Erika Salumäe tunnistas ETV saates "Hommik Anuga", et ei soovi enam oma minevikul pikemalt peatuda. 

"Vahest ongi vaja, et need õppetunnid käivad tugevalt südamest läbi ja neid mitte enam kunagi korrata. Ma jätaks rasked õppetunnid enda teada ja ma ei tahaks tulla tagasi selle negatiivsuse juurde. Elu peab olema igapäevaselt positiivne ning soovitan seda ka teistele - elage kindlasti oma elu. See on väga oluline - tuleb elada oma elu!"

Salumäe meenutas ka oma olümpiavõite ning tõdes, et kõige südamelähedasemaks spordisaavutuseks polegi talle olümpiamedalid, vaid hoopis midagi muud. "Täna on mulle kõige südamelähedasem see hetk, kui tegelesin koolinoortega. Öeldakse, et tippsportlasel on kaks elu ja seda teist elu elada pole sugugi kerge," selgitas ta. 

Salumäe on ületanud ka tippspordist tingitud seljatrauma. Viimati käis ta operatsioonil eelmise aasta sügisel. 

"Kui ma ei oleks seda teinud, oleks ma aastate pärast niikuinii ratastoolis olnud. Probleeme oli päris tõsiseid, aga nüüd on see kõik õnnestunud. Mul vedas arstiga, ta oli kuldsete kätega mees!"

Samal teemal

Kommentaarid  (112)

--- 1. märts 2016 07:36
Eesti riik ei ole Erikale liiga teinud. Oma võitude eest sai ta materiaalselt külluslikult tasutud. Nojah, rikastes riikides oleks ta võimalused suuremad olnud. Aga oma kodumaa võimalusi hindab tark inimene ausalt. Riik andis talle võimaluse töötada riigikogus ja see oli ju ka ikkagi boonus medalite eest mitte riigimeheliku tarkuse eest.
Alati ja igaüks võib kitsikuses lapsepõlve ja noorust pisarateni esitada. Kellel õnnestub sündida heade vanemate perre, kellel halvemate perre. Võib-olla on see loterii, võib-olla on selles mingi müstika - kes on teadlik, eks see öelgu. Asjaosaline peaks aga mitte enam oma lapsepõlve ja nooruse pärast Eesti inimesi nututama.
Kas nüüd siis on Erikale küllaldaselt tasutud?
Kas avame rubriigi "Eesti inimeste kurvad mälestused lapsepõlvest, noorusest, tapvast tasuta tööst nõukaajal ja nälgimisest pensionärina praeguses Eestis?
Lõpetage see vindumine ja elagem veel!
Kellele veel on tasumata jäänud?
aadu 29. veebruar 2016 23:19
Õudsalt tahaks kõik ju teada mis rolli see Ene Veiksaar Eerika elus mängis. Midagi ju pidi olema, et ta oma pere kuu peale saatis ja teise naise juurde elama asus. Kas uus ja omapärane peremudel või tavapärane vana lesbindus?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS