Spordivaria

Hiljuti emaks saanud Eesti ratsutaja trotsis Hispaania tormis raskeid olusid, hobunegi ehmatas 

Õhtuleht.ee, 29. veebruar 2016 13:22
Grete Püvi ja suksu Talent.Foto: Külli Tedre
Koolisõitja Grete Püvi, kes sai novembris emaks, oli eelmisel nädalal Hispaanias Jerez de la Fronteras toimuval CDI3 võistlusel stardis mitmete maailma tippkoolisõitjatega ning suutis oma südikate startidega pakkuda neile arvestatavat konkurentsi. Grand Prix muusikalises vabakavas skoorisid Püvi ja Talent 71,025 protsenti ning tõusid nii tuntud briti koolisõitja Carl Hesteri järel teisele kohale.

Kui tormis ja kohati väga tugevas vihmasajus toimunud Grand Prix sõidus tuli Gretel ja Talendil sisse arvestatav viga, jättes nad enda kohta üsna tagasihoidliku tulemusega 63,84% 18. kohale, siis Grand Prix muusikalises vabakavas suutsid nad teha korraliku tulemuse – 71,025%. „GP toimus väga rasketes ilmastikutingimustes – oli torm.

Talent oli teinud veatu sõidu kuni galopi pikenduseni. Siis hakkas rohkem sadama ja hobune ehmatas platsi ääres avanevate vihmavarjude peale ning tegi suure hüppe kõrvale,“ kommenteerib Püvi. „Talent tavaliselt ei pelga midagi, nii et kui tema juba kardab, siis on areen ikka raske,“ lisab Püvi.

GP sõit tuli Püvil paremini välja oma teise hobuse Aleandroga, kellega saavutati 15. koht, tulemusega 64,48%. Siin skeemis tuli meie sportlasel muuhulgas rinda pista selliste maailmanimedega nagu Charlotte Dujardin ja Carl Hester. GP võitis Sönke Rothenberger hobusega Cosmo 59 Saksamaalt, tulemusega 76,220%.

Samal teemal

04.03.2016
Venemaa ratsutajate sahkerdamine purustas Grete Püvi olümpiaunistuse
23.02.2016
Äsja emaks saanud ratsutaja tegi olümpiale pääsemiseks hiiglasliku hüppe
05.02.2016
Pool aastat olümpiani: kui suur Eesti koondis läheb Riosse?
06.11.2015
Eesti ilusaim naissportlane on äsja emaks saanud ratsutaja, kes pürib Rio olümpiale

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee