Spordivaria

Kas ja kellele oleks vaja uuendatud Kalevi staadionit? (3)

Ville Arike, 2. märts 2016 06:00
Kalevi staadion on aastakümneid näinud välja ühtmoodi. Kas sellest kujuneb lähi­tulevikus unistuste spordimeka? Foto: Joel Tammet / aerofotod.com

Esmaspäevane ETV saade "Aktuaalne kaamera" teatas, et kultuuriministeerium on valmis eraldama Tallinnas asuva Kalevi staadioni rekonstrueerimiseks ja multifunktsionaalseks ehitamiseks seitse miljonit eurot. Millisena üldse nähakse staadioni tulevikku?

Eesti spordiselts Kalev on staadioni teemal korraldanud EOK, suuremate alaliitude ja ürituste korraldajatega ümarlaua, kus igaüks sai esitada oma nägemuse vajaminevast. Kalevi tegevjuht Aleksander Tammert rõhutab, et tulevikku silmas pidades ei hoita detailplaneeringus ambitsioone tagasi.

"Praegune tööplaan arvestab tantsupeoks vajamineva 15 000 istekohaga. Kuid küsimus pole ainult staadionis. Välja käidud eelarvesse, mis koos käibemaksuga on 16,8 miljonit eurot, on sisse kirjutatud multifunktsionaalse keskuse väljaehitamine, et see ei eksisteeriks ainult jalgpalli ja kergejõustiku jaoks. Tallinn plaanib ümber Ülemiste järve teha 20 km pikkuse spordirahva raja, selle algus ja lõpp oleksid staadioni juures, mis teeks kompleksi oluliseks ka tavarahvale. Lisame kõrvalolevad Kalevi spordihalli, kergejõustikuhalli ja tennisekeskuse ning saaksime Tallinna kesklinna tõelise spordimeka," räägib Tammert.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

17.03.2016
Ivo Linna: "Mu sünnipäevast võtab osa 4700 naistantsijat pluss publik!"
14.03.2016
Marite Kallasma: oma näoga ma ekraanile ilmuda ei kavatse
08.03.2016
ÕHTULEHE VIDEO | Märt Sults: minu tagala on terve Eesti!
29.02.2016
Kultuuriministeerium tahab anda Kalevi staadioni jaoks 7 miljonit eurot

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee