Real - CSKA: Felipe Reyes (vasakul) võitleb Kyle Hines'iga.Foto: AFP / Scanpix
4. märts 2016, 10:32

Venemaa tippklubide triumf Euroliigas ja krahh EuroCupil

Korvpalli Euroliigas on käimas vahegrupiturniiri 9. voor ning seni on hiilgavalt läinud Venemaa klubidel.

Otsa tegi lahti Moskva CSKA, kes alistas Madridis sealse Reali 96:87. Võitjad tegutsesid äärmiselt ühtlaselt, suurimaks korvikütiks kerkis 16 punktiga Kyle Hines. Kahekohalise summani jõudsid ka tagamehed Nando De Colo, Miloš Teodosic, Vitali Fridzon ja Cory Higgins.Realil vastas mehhiklasest tsenter Gustavo Ayon 20 punkti ja 12 lauapalliga.

Viimastel nädalatel mõõnas olnud BC Himki sai kaitse korda ja alistas kodusaalis FC Barcelona 75:61 (Šved 16 - Doellman 14). Barcal jõudiski ainult üks mängija kahekohalise punktisummani. Ekskalevlane Josh Boone seekord mänguaega ei saanud.

VTB Ühisliigas võõrsil nädalavahetusel CSKAst jagu saanud Krasnodari Lokomotiv-Kuban jätkas võidumarssi Istanbulis, alistades sealse Anadolu Efese 76:61 (Delaney 19 - Heurtel 17). Tolles, E-grupis saadi võõral väljakul veel kaks võitu: Ateena Panathinaikos alistas Malaga Unicaja 76:58 ja Istanbuli Darüssafaka Zagrebi Cedevita 83:77.

E-grupi tabel: Fenerbahce 7 võitu ja 1 kaotus, Lokomotiv-Kuban 7-2, Panathinaikos 6-3, Crvena Zvezda 5-3, Anadolu Efes, Darüssafaka 3-6, Malaga, Cedevita 2-7.

Täna võõrustab Siim-Sander Vene koduklubi Kaunase Žalgiris Bambergi. F-grupi seis: CSKA 7-2, Vitoria 6-2, Himki, Real 5-4, Barcelona 4-5, Bamberg, Olympiacos 3-5, Žalgiris 1-7.

EuroCupil on selgunud veerandfinalistid. Suurüllatus sündis Kaasanis, kus Ühisliigas 2. kohta hoidev kohalik UNICS kaotas Poola meistrile Zielona Gora Stelmetile 54:71 (esimese mängu Poolas olid kaasanlased võitnud 72:68). Stelmeti võitu andis 12 punktiga suure panuse ka ekskalevlane Vlad Moldoveanu.

Veerandfinaalides kohtuvad Stelmet - Gran Canaria, Trento - Milano Emporio Armani, Nižni Novgorod - Strasbourg ja Müncheni Bayern - Istanbuli Galatasaray.