Spordivaria

EOK presidendiks pürgiv Jüri Tamm: poliitikud tuleb spordi juurest minema saata! (21)

Ohtuleht.ee, 4. märts 2016 12:54
Jüri Tamm.Foto: Arno Saar
Seni viimasena EOK presidendiks kandideerimisest teada andnud Jüri Tamm leiab, et poliitikud tuleb spordi juurest võimalikult kaugele saata.

Kaks nädalat enne EOK presidendiks kandideerimisest teada andmist rääkis Tamm Radarile antud intervjuus, et sporti peaksid juhtima endised sportlased.

"Ilma arenguta sport sureb. Ma ei taha siin idealiseerida, et nüüd Tamm on kõige targem ja et see mis nüüd tehtud, on halb," rääkis Tamm.

Teda häirib Eesti spordi liiga tihe seotus poliitikaga. Kui alaliite juhivad asjasse puutumatud poliitikud, muudetakse sport poliitiliseks vahendiks ega keskenduta selle arendamisele.

"Meil ei ole mitte mingit muud mudelit, kui kaasata spordialaliitude juhtimisse linnapeasid, riigikogu aseesimehi ja ministreid. Mujal maailmas seda pole. See on väga ainulaadne. Näiteks Indias olid neli-viis ministrit spordialaliitude juhid. Lõppes see sellega, et rahvusvaheline olümpiakomitee keelas Indial olümpiamängudel osalemise. Nii kauaks, kuni asjad pole paika saadud. Ma ei tahaks nüüd rääkida, et Eestil on selline risk olemas, aga tahaksin öelda, et midagi peaks muutma. Kõikidele poliitikutele meeldib väga olla spordilähedane, sest see on popp. Ja sa saad ka reaalselt midagi ära teha ning valijaid juurde võita."

Tamm kahetseb, et presidendirallist jääb eemale Gerd Kanter, kes jätkab vähemalt Rio olümpiani tegevsportlasena.

"Võime ju kuluaarides naeruvääristada sportlasi, et kui vanajumal jagas mõistust, siis sportlased olid trennis, aga diskussiooni avardamiseks ja sportlaste nägemuse kaasamiseks oleks väga oluline, et EOK kandidaadid mingitel etappidel oleksid ka endised tippsportlased."

Viimastel aastatel pole Jüri Tamm Eestis pildil olnud, sest on tegelenud spordipoliitikaga Ukrainas ja Euroopas. Ukrainas juhtis ta kolm aastat sealset olümpiakomitee kantseleid, mille ülemus oli legendaarne teivashüppaja Sergei Bubka.

Samal teemal

10.03.2016
Tõniste ja Nool EOK presidendirallil ühes tiimis?
08.03.2016
ÕHTULEHE VIDEO | Märt Sults: minu tagala on terve Eesti!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee