Nõmme Kalju poolkaitsja Artjom Dmitrijev.Foto: Stanislav Moshkov
5. märts 2016, 14:55

Kalju ja Infonet võitsid, Pärnu pani Rakvere Tarva debüüdil magama

Eesti jalgpalli meistriliiga avavoor jätkus täna kell 13 kolme kohtumisega. Hooaja esimesed võidud said kirja Nõmme Kalju, Pärnu linnameeskond ning FC Infonet.

Talvel kõvasti täienenud ning meistritiitlist unistavale Infonetile tõid Paides sealse linnameeskonna vastu 2:0 võidu Taavi Rähni 26. minuti omavärav ning Vladimir Voskoboinikovi 72. minuti tabamus.

Kalju alistas Hiiu mändide all Sillamäe Kalevi samuti 2:0. Kalju kasuks tegid skoori Trevor Elhi (58. minutil) ja mullu Sillamäel pallinud vasakkaitsja Andrei Sidorenkov (69. minutil). Muuseas sõitis Sillamäe Tallinnasse vaid nelja varumehega.

Rakvere Tarva debüüt Premium liigas lõppes nukrates toonides, sest Pärnust lahkutakse 0:3 kaotusega. Seejuures asus Tarvas kohtumist 45. minutil juhtima, kuid kohtunikud tühistasid Joonas Ljaši värava, sest üks tema meeskonnakaaslane asus löögihetkel suluseisus ning häiris Pärnu puuri kaitsnud Hendrik Vainu vaatevälja.

Tarva mehed tegid küll kõva kisa, kuid väravat see neile tagasi ei toonud. Hoopis Pärnu oli see, kes pärast poolajapausi juhtima asus. Suvepealinlaste aasta esimese värava eest hoolitses nende mullune parim väravakütt Taavi Laurits, kes virutas 51. minutil penalti Tarva värava ristnurka.

Keskkaitsest poolkaitsesse nihkunud Rauno Tutk duubeldas 71. minutil täpse pealöögiga kodumeeskonna eduseisu ning kodulinna eest kõrgliigadebüüdi teinud Tanel Melts vormistas 74. minutil lõppseisu.

Kell 16 algab vooru viimane ja teoreetiliselt kõige magusam kohtumine, kui Sportland Arenal panevad palli mängu valitsev meister FC Flora ja mullune hõbe FC Levadia.