Tennis

Eesti koondise teise tugevusgruppi upitanud Jürgen Zopp: päris suur pingelangus 

Viljar Voog, 5. märts 2016 20:35
Jürgen ZoppFoto: Laura Oks
Eesti tennisemeeskond alistas täna Davis Cup III grupi Euroopa turniiril Moldova 2:0 ja kindlustas pääsu astme võrra kõrgemale.

"Kerge mul väljakul olla polnud," rääkis Eestile teise võidupunkti toonud koondise liider Jürgen Zopp. "Mulle ja kogu tiimile oli ülioluline siit liigast üles tõusta, eriti veel kodus mängides. Viimasel kahel aastal on see meil ju ebaõnnestunud, aga nüüd tegime ära ja kindlalt! Päris suur pingelangus.

Samal teemal

Vahepeal me juba olime stabiilselt teises liigas, aga siis minu vigastus rikkus asjad ära ja ma ei saanud kaks aastat täpselt Davis Cupi ajal meeskonda aidata."

Zopp alistas endast maailma edetabelis 32 kohta kõrgemal oleva Radu Albot’ (vastavalt ATP 177 ja 145) 6:2, 6:2 ent tegelikult oli matš palju tasavägisem, kui numbrid väidavad. Enamik geimilõppe läksid nugadele.

"Ma juba eelmistes mängudes tundsin, et kehas võimu on, aga samas teadsin, et tegu on hoopis teisest puust vastasega. Mul on väga hea meel, et suutsin stabiilselt algusest lõpuni mängida peaaegu oma parimat tennist. Väga tihti mul see ei õnnestu ja nüüd tuli välja nii olulises mängus – selle üle on väga hea meel," rääkis Zopp tänasest matšist.

Tänase tulemusega tõuseb Eesti koondis, kuhu kuuluvad peale Zoppi veel Kenneth Raisma, Vladimir Ivanov ja Mattias Siimar, Euro-Aafrika tsooni teise tugevusgruppi. Kas ja millal võidaks aga sealt tõusta? "Meie tipp pole veel kindlasti käes," usub Zopp. "Tegelikult on meil väga lahe tiim: kaks vanemat meest – või noh, nii vanad me Vovaga ka pole, 27 ja 28 – ja siis meist täpselt kümme aastat nooremad mehed. Hea kooslus."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee