Talisport

Hälvinil ja Allikul jäid tehniliste punktide nõudest puudu vaid kümnendikud!

Kaks kaunitari võitlesid lõpuni, kuid Eesti iluuisutamine jääb MMil esindamata (5)

Ville Arike, 7. märts 2016 09:27
Eesti meister ja EMil 19. koha saanud Helery Hälvin ei suutnud vabakavas MM-normi täita, ehkki jäi sellest vaid 0,29 punkti kaugusele.Foto: Tiina Kõrtsini
Esimest korda rohkem kui 20 aasta jooksul ei osale maailmameistrivõistlustel ükski Eesti iluuisutaja. Põhjuseks asjaolu, et keegi ei suutnud täita kõiki vajalikke tehniliste punktide nõudeid, ehkki kahel piigal jäi sellest ülinapilt puudu.

Kõige lähemal MM-piletile olid naiste üksiksõidu valitsev Eesti meister Helery Hälvin ja tänavuseks hooajaks sellesse distsipliini naasnud Johanna Allik. Kaks kaunitari võitlesid lõpuni, üritasid normi täita eile Budapestis lõppenud võistlusel, kuid edutult.

Allik oli veebruarikuus teeninud võistlusel Sofias vabakavas 46,57 ning Hälvin jaanuaris Euroopa meistrivõistlustel 19ndaks tulles 46,71 punkti. Ehk mõlemal jäi MM-norm vähem kui poole punkti kaugusele! Paraku loeb rahvusvaheline uisuliit ISU komakohti ega ümarda punkte täisarvuks.

MM algab kuu lõpus Bostonis. Eelmisel aastal osalesid MMil Eestist ainult jäätantsijad Irina Štork ja Taavi Rand, kes nüüdseks on karjääri lõpetanud.

Samal teemal

06.11.2017
Eesti talisportlane teeb nädalavahetusel oma karjääri viimase stardi