Kergejõustik

Saksa telekanal: venelased vilistavad antidopingureeglitele (3)

Mart Treial, 8. märts 2016 06:00
PATUPURK: Mitme Venemaa kergejõustiklase uriinist on leitud keelatud ainete tarvitamise jälgi. Kahjuks pole need sinna sattunud juhuslikult.Foto: AFP / Scanpix

Oht, et Vene kergejõustiklased jäävadki Rio de Janeiro olümpiamängudest eemale, muutus üleeile väga reaalseks. Nimelt paljastas Saksa telekanal ARD oma kolmandas dokumentaalfilmis, et novembris tegutsemiskeelu saanud Vene dopingutreenerid töötavad süüdimatult edasi.

Maailma antidopingu agentuuri (WADA) uurimisrühm avaldas möödunud novembris 335leheküljelise raporti, mis lühidalt öelduna paljastas seda, et Venemaa kergejõustikus on aastaid toimunud süstemaatiline dopingu tarvitamine, mis hõlmab nii treenereid, tippsportlasi kui ka (antidopingu)ametnikke.

Selle tagajärjel heitis rahvusvaheline kergejõustikuliit (IAAF) Venemaa alakomitee oma katuse alt tänavale. Niisamuti tunnistas WADA oma Venemaa allharu (RUSADA) ebapädevaks ja testib edaspidi Vene sportlasi ise.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

01.07.2016
NINANIPS VENELASTELE! Ilmatuma suure dopinguskandaali paljastanud venelanna saab kergejõustiku suurvõistlustel startida
25.05.2016
Kahekordne olümpiavõitja ähvardab kohtusse pöörduda, kui Venemaa sportlasi Rio OMile ei lasta: see on inimõiguste rikkumine!
07.05.2016
JÄRJEKORDNE DOPINGUSKANDAAL: Neli Sotši olümpiavõitjat kasutasid dopingut ning asja oli segatud FSB?
20.04.2016
Venemaa kergejõustik astub suuri samme, et nende atleedid saaksid Rio olümpial võistelda

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee