Peterburi Zenit - Lissaboni BenficaFoto: Reuters / Scanpix
Meistrite liiga
9. märts 2016, 21:04

Valitsev Portugali meister Lissaboni Benfica alistas Meistrite liiga õhtu avakohtumises Peterburis sealse Zeniti 2:1 ning sammus koondskooriga 3:1 Euroopa kaheksa tugevaima klubi sekka.

Mängu tagaajaja rollis alustanud Zenit suutis 69. minutil üldseisu 1:1 viigistada, kui oma Meistrite liiga karjääri esimese peaga värava lõi nende Brasiilia ründetuus Hulk, kelle jaoks see oli nelja väravasöödu kõrvale hooaja neljas tabamus Euroopa tugevaimas klubisarjas.

Mida minut edasi, seda rohkem tundus, et Zenit ja Benfica vajavad parema selgitamiseks 30minutilist lisaaega. Ent Portugali tippklubi argentiinlasest kapten Nicolas Gaitan arvas teisiti ning lõi 85. minutil värava, mis viis lõppkokkuvõttes Benfica Meistrite liiga veerandfinaali.

90+2. minutil mängu sekkunud Anderson Talisca 90+6. minuti värav ei omanud enam muud, kui 22aastase mängumehe jaoks isiklikku tähtsust, sest Zenit vajas 1:1 seisul niikuinii vähemalt kaht väravat.

Kohtumise statistika (Zenit - Benfica):

1961. ja 1962. aastal Meistrite liiga eelkäija Euroopa karika võitnud Benfica pääses viimati Vana Maailma tugevaimas eurosarjas kaheksa sekka hooajal 2011/12. Toona kaotas Portugali klubi kahe mängu kokkuvõttes 1:3 Chelseale.