Korvpall

Korvpalliliit ei rahuldanud Rakvere Tarva protesti (2)

Toimetas Mart Treial, 9. märts 2016 22:25
Peatreener Andres Sõber ja Tarva mängijadFoto: Tiina Kõrtsini
Rakvere Tarvas esitas protesti 4. märtsil Tartus toimunud koduse korvpalli meistriliiga mängu Tartu Ülikool/Rock - Rakvere Tarvas kohta. Protestiti teisel lisaajal toimunud mänguolukorra lahenduse ning samuti mängu tulemuse vastu.

Protesti põhjustas kohtumise teisel lisaajal juhtunud intsident: Rockil oleks pidanud jääma aega rünnakuks viis sekundit, kuid viskekellale pandi hoopis 24 sekundit.

Samal teemal

Tolleks hetkeks oli Tarvas vähendanud vahe kolmele silmale, aga kohtunike laua vea tõttu sai Rock suurendada vahe viiele silmale, sest Brian Harper tabas korvi alt viske ning viis Tartu ette 104:99.

Tarvas esitas protesti reeglitekohaselt ja õigeaegselt pärast mängu, vaid lisaselgitus ja tagastisraha laekusid pühapäeval 6. märtsil. Tutvunud Rakvere Tarva võistkonna protestiga, teisalt kõnealuse mängu komissari, kolme kohtuniku ning rünnakuaja kella operaatori poolt saadud selgitustega, samuti videomaterjaliga antud olukorrast ning lähtudes korvpallireeglitest, on Alexela KMLi peakohtuniku otsus järgmine:

„Mitte rahuldada protesti Tartus 4.03.2016 toimunud mänguolukorra lahenduse osas. Vastavalt korvpallireeglitele ei saa seda olukorda enam pärast mängu muuta. Eksituse parandamiseks oleks pidanud selle avastama (või: sellele tähelepanu juhtima) koheselt järelejäänud rünnaku ajal või peale korvi.“

Videost on ka näha, et mitte ükski mängija ega treener ei juhi sellele eksimusele tähelepanu kogu järelejäänud rünnaku jooksul, mis oleks võinud aidata kaasa eksituse parandamisele jooksvalt mänguolukorra käigus või selle lõppedes.
Seega võttis KMLi peakohtunik vastu otsuse mitte rahuldada protesti mängu tulemuse osas kuna arutluse all olnud olukord ei ole parandatav eksitus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee