Talisport

Eesti üks edukamaid murdmaasuusatajaid selgitab, miks endine kultusala vähikäiku teeb.

Algo Kärp: muidugi on ka variant suusaliidust täielikult eralduda (7)

Deivil Tserp, Otepää, 10. märts 2016 06:00
«Olen vahel kodus öelnud, et peab vist lõpetama – petan nii ennast kui ka toetajaid. Teeme kõiki asju amatöörlikult. Ma ei saagi sajaprotsendiliselt kinnitada, et järgmisel aastal tippsporti teen. Jätkata on põhjust siis, kui süsteem hakkab paremini toimima.» Suusataja Algo KärpFoto: Aldo Luud

Eesti murdmaasuusatamise hiilgusest on alles jäänud riismed, paraku käib siseringis vennatapusõda, mis mõjub alale hävitavalt. Algo Kärp, kes pidanuks Andrus Veerpalult ja Jaak Maelt teatepulga haarama, selgitab, miks oodatud arengut pole tulnud.

"Ma ei tea, kas kuldaja süsteemi jätkudes sõidaksin maailma esikümnes, aga Mati (treener Alaver – toim) on meie omavahelistes vestlustes öelnud, et see pidanuks nii minema," rääkis Kärp möödunud laupäeval Otepääl.

"Paaril aastal olen suutnud 15–20 piirile sõita, siis sain asjad klappima ja tervis ei tõrkunud. Need tulemused on eneseusu väga kõrgeks tõstnud ja näidanud, et tegelikult on võimalik veel ettepoole jõuda. Kahjuks olen sel hooajal mitu sammu tagasi teinud."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

13.02.2016
Kärp jäi punktikohast poole minuti kaugusele, Norra mehed poodiumilt väljas
08.02.2016
Kärp hooaja parimast sõidust: koju tulen ikka tühjade kätega!
06.02.2016
Algo Kärbil jäi maratonis punktikoht 50 sekundi kaugusele

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee