Meeste tennise maailma teine reket Andy Murray. (MATTHEW STOCKMAN)

Meeste tennise maailma edetabeli teine number Andy Murray võttis seisukoha dopinguga vahele jäänud Maria Šarapova küsimuses.

Viie suure slämmi turniiri võitja ja endine maailma esireket Šarapova avaldas esmaspäeval, et andis Austraalia lahtistel positiivse dopinguproovi meldoonium suhtes, mis kuulub keelatud ainete nimekirja alates jaanuarist.

"Asi on selge: kui sportlane tarvitab keelatud aineid ja annab positiivse dopinguproovi, siis tuleb kanda võistluskeeld," sõnas Murray. "Alates 1. jaanuarist on vist 55 sportlast meldooniumiga vahele jäänud. Minu meelest on imelik, et kui tegu on südamehaiguse raviks ettenähtud retseptiravimiga, peavad sedavõrd paljud tippsportlased seda tarvitama. Midagi siin ei klapi."

Lisaks võttis Murray sõna ka dopinguvastase võitluse kohta tennises, mida maailma teine reket peab ebapiisavaks. "Olukord on parem kui mõned aastad tagasi. Näiteks mullu testiti mind tõesti palju. Aga tänavu on mind testitud ainult kaks korda, kuigi käimas on aasta kolmas kuu. Seda on selgelt liiga vähe."

Alates 12. märtsist hakkab Šarapovale kehtima esialgne võistluskeeld, lõpliku karistuse otsustab Rahvusvahelise Tenniseliidu distsiplinaarkomisjon.

Jaga artiklit

18 kommentaari

S
selline  /   16:00, 13. märts 2016
pugeja ei saa kunagi esinumbriks!
M
mina  /   13:55, 11. märts 2016
Mina arvan,et sport tuleb üldse keelustada,meie haiglad ja meditsiiniasutused ei suuda varsti vastu võtta neid astmahaigeid,sügamehaigeid.......................................!!

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis