Kristo Saage on "hulluks läinud" - poolajaga 24 punkti!Foto: Aldo Luud
11. märts 2016, 20:50

Täiendatud. Lisatud TTÜ - Audentese mängu tulemus!

Valga alistas Kristo Saage 37 punkti toel Tarva! (6)

Korvpalli meistriliiga tänases keskses mängus alistas Valgas kohalik Maks ja Moorits Rakvere Tarva 90:84. Valga oli juba poolajaks ees 51:34, kusjuures omal ajal Tarvas mänginud Kristo Saage tõi vaheajaks 24 ja kokku 37 punkti!

Saage tabas 4 kahepunktiviskest 3, 11 kolmesest 6 ja 14 vabaviskest 13. Seejuures ei eksinud ta viimasel minutil, mil Tarvas ohtlikult lähedale tuli, vabaviskejoonelt kordagi. Tema kontosse jäi ka 7 lauapalli, 7 korvisöötu, 5 vaheltlõiget ja 5 pallikaotust, tema vastu tehti 10 viga, ta mängis kõik 40 minutit ning kogus efektiivsusreitinguks fantastilised 51! Saaget toetasid Edgars Kruminš 19 ja Jurijs Aleksejevs 13 punktiga.

Tarvale tõi Brandis Raley-Ross 21 ning Roberts Stumbris ja Reinis Strupovics 17 punkti.

Mängul oli tabeli seisukohalt suur tähtsus, sest Valgal sai 9. võidu ning jääb nüüd viiendal-kuuendal kohal asuvatest Pärnust ja Tarvast kahe võidu kaugusele. Teatavasti on oluline vahe, kas lõpetada kuue parema seas või seitsmenda-kaheksandana, sest kaks viimast play-off'i pääsejat lähevad kohe BC Kalev/Cramo ja Tartu Rocki vastu.

Tabeli kahe viimase mängus hakkas Audentes/noortekoondis TTÜ-le kõvasti vastu, kuid kaotas võõral väljakul ikkagi 63:74 (Hermet 16, Kullamäe 11 - Laane 19, 9 rs, Kitsing 17, Raadik 16).

Tabel: Kalev/Cramo 29 võitu ja 0 kaotust, Rock 23-5, TLÜ/Kalev 14-10, Rapla 14-12, Pärnu 11-14, Tarvas 11-15, Valga 9-17, TTÜ 9-19, Audentes 0-28.