NII SEE JUHTUS | Sport 12.03: Kelly võitis, Nabi piirdus veerandfinaaliga, Kostja sahistas, Rapla alistas jälle Rocki (6)

Õhtuleht.ee, 12. märts 2016, 22:48
Pärnu võrkpallurid (arhiiv).Foto: Aldo Luud
Laupäev spordis oli väga tihe. Heiki Nabi maadles EMil, Kelly Sildaru võidutses Šveitsis, Rapla alistas koduses meistriliigas jälle TÜ/Rocki, Pärnu võrkpalliklubi murdis Saja Liiga finaali, vutiklubid pidasid maha terve vooru jagu kohtumisi, Kostja sahistas Poolas, Klavan käis pärast pisikest vigastuspausi taas väljakul. Need ja muud jutud järeleloetavad meie tekstipõhises ülekandes!

22:54
SPORDISÕBER

Selle teatega tänase spordipäeva ka lõpetame. Olge mõnusad ja kohtume juba homme!

22:52
VÕRKPALL

Pärnu võrkpalliklubi vastane homme kell 16 algavas Saja Liiga finaalis on Jelgava, kes alistas lätlaste omavahelises mõõduvõtus Poliurs/Ozolnieki geimidega 3:1 (25:14, 25:16, 24:26, 25:21).

22:48
MURDMAASUUSATAMINE
Therese Johaug (AFP / Scanpix)
22:46
VIGURSUUSATAMINE

#Laax #europeanfreeskiopen #bestpodiumpicever #likeit #congrats #keriherman #emmadahlström #starmaneesti #4energia #roxysnow photo by Downdays #EthanStone

Posted by Kelly Sildaru on Saturday, March 12, 2016

22:18
22:16
KERGEJÕUSTIK

Karl Saluri ja Maicel Uibo seitsmevõistlevad ookeani taga, õigemini Uibo on võistluse katkestanud, kuid Saluri on vapralt kuus ala läbinud. Ees ootab veel 1000 meetri jooks. Hetkeseis.

22:13

Diego Costa tegi Evertoni vastu Luis Suarezit, see tähendab, sõi keset jalgpallimängu inimliha.

Gareth Barry (sinises) ei tea veel, et Diego Costa teda kohe naksab. (Phil Noble)

19:23

Eile tegi Eesti tüdrukute U19 koondis algust mängudega Kuban Spring turniiril, kus avakohtumises mängiti väravateta viiki Siberi piirkonna esindusega.

Koondise treenerite sõnul oli võimalusi mõlemal võistkonnal ning vastastel oli isegi kasutada penalti, mille väravavaht Mari-Ann Ploompuu suutis tõrjuda. 40. minutil teenis Eesti poolt kollase kaardi Marian Jaarman.

Peatreener Aleksandra Ševoldajeva nentis, et tulemusega päris rahule ei saa jääda. „Mäng oli võrdne. Häid lahendusi ja samas ka raskusi oli mõlemal võistkonnal kõikides momentides. Meil oli rohkem eksimusi ja vigu kui muidu, nii et tahame kindlasti oma mängu selle turniiri jooksul parandada ja pigem võtame seda viiki kaotusena.”

Eesti mängis koosseisus: Mari-Ann Ploompuu, Anastasia Ivanova (68. Ahmedova), Laura Jaansen, Marian Jaarman (41. Rutkovskaja), Ariina Mürkhain, Eliisabet Pedak (75. Tammeveski), Siret Räämet, Grenelin Herlis Raud (kapten), Rahel Repkin (68. Strigin), Criselle Tennosaar (41. Uleksin), Laada Tereštšenkova

Varus: Sabina Ahmedova, Carmen Kaidi Jõeleht, Elizaveta Rutkovskaja, Annaliis Strigin, Lisete Tammeveski, Emma Treiberg, Jessika Uleksin

Eesti kuulub B-alagruppi, kus lisaks Siberi piirkonna võistkonnale on veel Krasnodari piirkond ning Põhja-Korea. Samuti eile toimunud mängus alistas Põhja-Korea Krasnodari 3:0.

19:22
PURJETAMINE

Finn klassi Euroopa meistrivõistlustel Hispaanias Barcelonas said meie purjetajad Deniss Karpak ja Lauri Väinsalu vastavalt 39. ja 71. koha.

Võistlusekestel valdavalt vaiksetes tuultes peetud seitse sõitu lõpetas Deniss Karpak (KST) 5., 13., 35., 31., 39. tulemusega, ühe valestardi ja ühes sõidus mitte startimisega ning sai tiitlivõistluste kokkuvõttes 39. koha.
Lauri Väinsalu (ROPK/TREV2) sai kirja 11., 54., 83. ja 55. koha ning kolm valestarti ja talle kuulub EM-i 71. lõpptulemus.

Euroopa meistriks tuli hollandlane Pieter-Jan Postma, hõbedale ungarlane Zsombor Berecz ning pronksile horvaat Milan Vujasinovic.

Deniss Karpak (TAIRO LUTTER)

19:19

Nädalataguse liigamängu kerge trauma tõttu vahele jätnud keskkaitsja Ragnar Klavan kuulus täna taas Augsburgi algkoosseisu, kui tema meeskond viigistas Saksamaa kõrgliiga 27. voorus võõrsil 2:2 Darmstadtiga.

19:07
19:06
KIIRUISUTAMINE

Sama võistlus ja sama tabloo 8-aastase vahega. Kui 8 aastat tagasi võistles Mart Markus esimese adaverelasena juunioride...

Posted by Adavere Uisurada on Saturday, March 12, 2016
18:11
VÕRKPALL

Pärnu võrkpalliklubi alistas kodusaalis toimuva Saja Liiga finaalturniiri poolfinaalis 3:1 (27:25, 18:25, 25:21, 25:18) Rakvere võrkpalliklubi ja kindlustas esimese meeskonnana koha homses finaalis.

Pärnu võrkpallurid (arhiiv). (Aldo Luud)

18:08
Võidukas Norra nelik! (JONATHAN NACKSTRAND)
17:26

Kolmas teatevahetus: Norra on tõusnud ülekaalukaks liidriks: Saksamaa kaotab teisena 29,4 sekundit ja kolmandal kohal püsib vapralt KANADA (+34.4 sekundit).

Mõlemas tiirus kaht varupadrunit kasutanud Roland Lessing saadab Eesti viimase vahetuse sõitja Kalev Ermitsa rajale 14. kohalt, kaotus Norrale 2.47,3.

17:08

Kõiv annab teatepulga Roland Lessingule üle 12. mehena. Kaotus liider Norrale 1.10,3.

17:02

MIDA TEEB KAURI KÕIV!? Kõiv laseb kõik 10 märki esimese korraga alla ja läheb viimasele 2,5 km pikkusele suusaringile 10. kohalt. Kaotus tol momendil liidriks olnud Slovakkiale 56,5 sekundit.

16:50

Viimane ring tuli Zahknale aga raskelt, teatepulga andis ta üle 18. mehena. Kaotust liider Saksamaale 34,4 sekundit.

16:48

Rene Zahkna vajas avavahetuses vaid üht lisapadrunit (püstitiirus) ja alustab viimast suusatiiru 3. kohalt. Tegemist siis 4x7,5 km meeste teatesõiduga.

15:42

Eesti liigas on lisaks Paide Linnameeskonna ja Tallinna Levadia vahelisele mängule lõppenud kaks teist kohtumist.

Sillamäe Kalev alistas pärast 1:1 lõppenud avapoolaega Pärnu Linnameeskonna tervelt 4:1.

Nõmme Kalju alistas Rakvere Tarva 3:1.

15:39

Raku on tagasi. Klavani koduklubi mäng algab kell 16:30.

14:20

Juba 25. minuti pärast algab Inglismaa Premier League'is järjekordne mängude voor. Kell 14:45 algavas matšis kohtuvad Manchester City ja Norwich City. Tõotab tulla suureskooriline lahing.

14:00

Täna mängitakse Eesti jalgpalliliigas III vooru kohtumisi. Praeguseks on lõppenud kolme mängu esimesed poolajad.

Sillamäe Kalev - Pärnu Linnameeskond 1:1
Nõmme Kalju - Rakvere Tarvas 2:1
Paide Linnameeskond - Tallinna Levadia 0:1

13:52
13:41
Henry Rull, Riia

Heiki Nabi jaoks on EM läbi! Ukrainlane teeb Tšugošviliga kõigest minuti ja kolme sekundiga sotid selgeks ning pääseb finaali! Seega Nabi lohutusringi ei pääse.

13:40

Tšugošvili on poolfinaalis matil, ent ukrainlane teenis sisuliselt kohe kaks punkti. Algus pole Nabi seisukohast hea.

13:38

Ildem jääb poolfinaalis armeenlasele 2:6 alla, mis tähendab, et Ardo Arusaare jaoks on EM läbi!

13:30

Nüüd on matil ka türklane Ildem, kes alistas 1/8-finaalis Ardo Arusaare. Peaks türklane poolfinaali armeenlase vastu võitma, pääseb Arusaar miinusringi.

13:28

Ent ärme veel nuta. Jõuaks Tšugošvili finaali, oleks Nabi miinusringis. Valgevenelane kohtub poolfinaalis ukrainlase Oleksandr Tšernetskõga.

13:17

Samal ajal, kui Heiki Nabi madistab Riias grusiiniga, alustas Kelly Sildaru võistlust Šveitsist, Laaxis. Esimene sõit ei läinud Kellyl kõige paremini ning sai skooriks 68,66. Praegu asub ta viiendal kohal.

13:15

KÕIK! Nabi kaotab veerandfinaalis Tšugošvilile 0:3.

13:14

Aga valgevenelane on tugev ning kaitseb ära.

13:14

Nüüd Tšugošvili parteris. See on Nabi võimalus!

13:13

Parteri kaitses Nabi ära.

13:13

Nabi viiakse parterisse, kas Tšugošvili suudab eestlase uuesti üle vedada? Vahepeal sai valgevenelane ka ühe punkti juurde.

13:09

Tšugošvili veab Nabi parteris üle ning teenib kaks punkti.

13:08

Tšugošvili on ikka tõeline mehemürakas ning meenutab natuke "Borati" filmis olnud karvast ja suurt produtsenti.

13:06

Nüüd on Heiki Nabi (punases) kord!

(LAURA OKS)
13:01

Ildem võitis kindlalt: 7:0.

13:00

Heiki Nabi veerandfinaalmatšini on veel aega umbes kümme minutit. Pigem isegi veidi vähem.

12:59

1/-8-finaalis Ardo Arusaare alistanud Cenk Ildem maadleb hetkel grusiin Revazi Nadareišviliga ning juhib 0:4. Võidu korral pääseb Ildem poolfinaali ning jõuaks türklane finaali, pääseks Arusaar lohutusringi, kust oleks võimalik maksimaalselt pronksmedalini jõuda.

12:58

12:43
MAADLUSE EM

Riga Arena hullub, sest lätlane Nikita Maskuks jōuab poolfinaali. Kui üldiselt linnapildis ühtegi maadlusreklaami pole, siis mingil moel on entusiastid vōistluse siiski üles leidnud ning tuleb tōdeda, et täna on kohal senise EMi suurim publik. Tōsi, kui korvpalli EMiga paralleele tuua, siis ülemised tribüünid on ilmselgelt kaetud.

12:23
MAADLUSE EM

Heiki Nabi on hädas ungarlase muukimisega

A video posted by Merili Luuk (@merililuuk) on

12:22
MAADLUSE EM

Nabi taris ungarlase lōpuks ringist välja ning teenis pääsme veerandfinaali! #wrestling

12:21

Veerandfinaalis kohtub Nabi valgevenelase Ioseb Tšugošviliga, kes alistas 2:0 leedulase Mindaugas Mizgaitise. Kui Majorose CV polnud teab mis imeline, siis Tšugošvili on Euroopa mängude päevilt EM-pronks. Ehk selgelt kõvem pähkel.

12:17

Ja läbi see matš ongi! Nabi võtab raske 3:2 võidu ning pääseb veerandfinaali!

12:15

Ja Nabi teenib veel ühe punkti! Nüüd on Majoros ka parteris.

12:14

Nabi! Hiidlane heidab Majorosi pikali ning viigistab seisu.

12:14

Aga ei tule sealt midagi. Seis endiselt meie poolt vaadatuna 0:2.

12:13

Nüüd pannakse Majoros parterisse, Nabil võimalus punkte teenida.

12:12

Kolme minuti pausiks pole skoor muutunud. Muide, punktid kaotas Nabi parteris, kus kaitses Majorosi vastu valesti.

12:10

Ungarlane teenib kaks punkti, Nabi on 0:2 taga.

12:07

Aga nüüd tuleb küll Nabi! Stšur alistas Soos kindlalt 6:0, mis annab võimaluse meie spordisangaril matile minna.

Heiki Nabi (vasakul). (LAURA OKS)
12:04

Venelane pakkus publikule veidi närvikõdi, tulles matile viimasel minutil. Ent kohal ta on!

12:03

Siiski mitte nii vara. Üks matš on veel ees, kohtuvad venelane Vitali Stšur ja slovakk Tamas Soos. Uus aeg, umbes kümnekonna minuti pärast.

11:58

Nelja-viie minuti pärast peaks matile minema ka Heiki Nabi.

Heiki Nabi. (LAURA OKS)

11:58
MAADLUS

Niimoodi alistas Ildem eestlase!

Kuidas Ardo Arusaar 2:4 türklasele Ildemile alla jäi .. #wrestling #maadlus #rigaarena #slomotion

11:56

Ai-ai! 30 sekundit enne lõppu keerab Ildem end Arusaare peale ning teenib kaks silma. See jäigi matši viimaseks punktiheiteks ning Arusaar kaotab 2:4.

11:54

Ildem saab kirja teisegi punkti, passiivsus on praegu selle kohtumise märksõnaks. Arusaarel nüüd võimalus Ildem parteris seljatada ning punkte teenida ja eestlane saab ülesandega ka hakkama! Seis on 2:2, maadeldud 5.08.

11:51

Matšist on möödas kolm minutit ning võitlus on olnud üsna passiivne. Ildem juhib 1:0, kuid usutavasti on pöördelised sündmused ees "teisel poolajal".

11:49
Maadlus

Just praegu on B-matil Arusaar. Otsepilti saab vaadata SIIT

11:46

Arusaar on kohe matile minemas, saali saabub ka Ildem. Matš on kohe-kohe algamas!

11:40

No nii! Maadluse EMil on umbes kümnekonna minuti pärast matile tulemas Ardo Arusaar (-98 kg), kes kohtub tituleeritud türklase Cenk Ildemiga.

Ardo Arusaar (Nabi haardes). (LAURA OKS)
11:19
TENNIS
Maria Šarapova (ROBYN BECK)

10:37

Kui eelnevatel päevadel päevadel pole maadluse EMil olnud just kuigi palju pealtvaatajaid, siis täna hommikul on publikult selgelt rohkem. Ning inimesed ei vaata maadlust niisama käed rüppes. Sportlastele elatakse tuliselt kaasa!

Itaalia maadleja Frank Chamizo Marquez publikut tänamas. (ILMARS ZNOTINS)
10:23
MAADLUS

Maadluse EM-il astuvad täna võistlustulle Heiki Nabi ja Ardo Arusaar. Võistluspäev algas kell 10, kuid eestlased peaksid matile tulema 11:30 ja 12:00 vahel. Õhtuleht hoiab teid kursis!