Talisport

MK-üldvõitjad Johaug ja Sundby olid lõputuuril Kanadaski parimad 

Toimetas Ville Arike, 13. märts 2016, 09:22
Therese Johaug sai tänavu korduvalt rõõmustada.Foto: AFP / Scanpix
Murdmaasuusatamise MK-sarjale tõmmati joon alla Canmore'is, kus Tour de Canada parimateks krooniti ka MK-sarja võitnud norralased Therese Johaug ja Martin Johnsrud Sundby.

Johaug alustas 10 km (kl) jälitussõitu küll pool minutit pärast Heidi Wengi, kuid jõudis lõpujoonele kaasmaalannast üle minuti varem. Kolmas norralanna Ingvild Flugstad Östberg jäi maha juba enam kui kahe minutiga.

Samal teemal

Sama kolmik oli edukaim ka MK kokkuvõttes: karjääri teise suur kristallgloobuse saanud Johaug võitis 2681 punktiga, järgnesid Östberg (2302) ja Weng (2172).

Ka meeste 15 km rajal alustas Johnsrud Sundby jälitajana, kuid tegi rohkem kui pooleminutilise vahe venelasese Sergei Ustjugoviga tasa ning edestas toda lõpuks 57 sekundiga. Veel ligi minut hiljem jõudis pärale teine norralane Petter Northug.

Johnsrud Sundby tõusis tänavuse hooajaga Gunde Svani ja Björn Dählie kõrvale, sest vaid nemad olid varem suutnud MK-sarja kolmel korral võita. Sundby (2634 punkti) oli tänavu täiesti omaette klassist, järgnesid loomulikult norralased Northug (1602) ja Finn Haagen Krogh (1584).

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee