Pärnu - Jelgava 3:0Foto: Stanislav Moškov
13. märts 2016, 17:40

Tänavu Saja liiga nime all imagomuutuse läbi teinud Baltikumi ühine võrkpalliliiga leidis lõpplahenduse. Põhiturniiri kindel võitja Pärnu kaitses väljavõidetud koduväljakueelist mängleva kergusega: Jelgava alistus 3:0 (25:17, 25:20, 25:20).

Avageimis jagus tasavägist mängu seisuni 6:6. Siis lükkas Pärnu ja eriti nende diagonaaltäht Hindrek Pulk sisse kõrgema käigu, hakkas palle suisa üle bloki maha virutama ning võõrustajad said sisse 12:7 edu. Jelgava üritas küll veel vastata, sundides Avo Keelt 16:13 edus võtma mõtlemisaega, ent murret mängu ei toodud - pärnakad alustavad kullamatši väärt 25:17 võiduga.

Sarnase stsenaariumi järgi kulges ka teine geim: Pärnu läks 7:7 viigiseisult ette 11:8 ja seejärel 16:10, et lõpuks 25:20 võita. Eriti säras geimis viis blokipunkti toonud Timo Tammemaa.

Kolmandas geimis oli Jelgaval selg vastu seina ning mängu pandi kõik, mis veel sees peidus. Sellest piisas 16:12 eduseisuks, aga ei enamaks! Pärnu ei teinud ühtegi suurt spurti, aga ometi löödi korduvalt kaks rünnakut järjest pall maha ja nii toodi tabloole 18:18 viik. Järgmisel rünnakul tõid Pärnu kaitsjad kahel korral üles võimatuna näinud pallid ja Hindrek Pulga rünnak murdis lätlaste vastupanu: Pärnu võidunumbrid olid lõpuks 25:20! 3:0 matšivõiduga kindlustati ka Saja liiga meistritiitel!