OLÜMPIALE?: Ehkki Heiki Nabi (punases) tegi EMi avaringis Armin Majorosil selja prügiseks, kaotas eestlane veerandfinaalis Ioseb Tšugošvilile. Nüüd laagerdab Nabi OM-valikturniiride eel Valgevenes, kus sparrib võib-olla ka Tšugošviliga. Foto: Laura Oks
Henry Rull, Riia 14. märts 2016 06:00
Parimate eestlastena MM-pronks Epp Mäe 8. ja olümpiahõbe Heiki Nabi 10.

Parimate eestlastena MM-pronks Epp Mäe 8. ja olümpiahõbe Heiki Nabi 10.

Eesti maadluskoondis naases EMilt medalita. Ehkki tulemus on pealtnäha pettumustvalmistav, pole suureks kriitikaks põhjust, sest tõeliselt tähtsad võistlused on alles ees.

Riias käisid matil üheksa eestlast ning parima tulemuse eest hoolitses mullu Las Vegases MM-pronksi võitnud Epp Mäe (kaalukategooria -75 kg), kes oli 11 naise konkurentsis kaheksas. Kahekordne maailmameister ja olümpiahõbe Heiki Nabi (-130 kg) oli Kreeka-Rooma maadluses kümnes.

Edasi lugemiseks:

Kommentaarid  (2)

HS. Kas Nabi siis on? 22. märts 2016 11:33
Raskekaalule panustavad paljud riigid, sest tugevaid mehepoegi ikka promotakse, nad on kui lipulaevad. Elust enesest ja idanaabritelst: Venelastel on sajandeid olnud raskeimad maadlejad rohkem ausees kui sajad maailmameistrid kegemates kaalukategooriates, nii on see enamikes riikides ja ka meie pisiriigil, kuigi sutelises arvestuses rahva arvuga, oleme olnud edukad ja seda paljudel teistel "rasketel" aladel: ketas, oda, vasar, kuul, mitmevoistlus, tostjad mitmetes variantides. Maadlusega on ka meil tehtud eritliselt silmapaistvat ajalugu. Kaasajas on meil raskem maailmaga konkureerida "ega vastased pole lollid", aga kuidas on tugevaimas konkurentsis kavalusega? Elame veel!
HS. 14. märts 2016 16:18
Kui Heiki Nabi ei teinud EM võitlustel ühtegi tehnilist võtet, siis mida ta loodab? Ta ootas ,et vastane teeb vea ja siis võtab ta vahele, asjatu lootus. Niisuguse taktikaga ei jõua ta kuhugi- ega vastased pole lollid.

SISUTURUNDUS