Maria Šarapova kaotas dopingusüü tõttu oma rolli ÜRO hea tahte saadikuna (AFP/Scanpix)

Alates 1. jaanuarist keelatud ainete nimekirja lisatud meldooniumi tarvitamisega vahele jäänud tennisestaar Maria Šarapova pole enam ÜRO hea tahte saadik.

"ÜRO Arenguprogramm on jätkuvalt Maria Šarapovale tänulik tema poolt üles näidatud toetuse eest, eriti Tšernobõli tuumakatastroofi puudutavas," vahendab Guardian organisatsiooni kõneisiku öeldut. "Aga preili Šarapova hiljutise teate valguses peatasime möödunud nädalal tema rolli hea tahte saadikuna ja jätsime ära kõik tema osalusel planeeritud üritused, kuniks uurimine kestab."

Dopingusüü tõttu on Šarapova kaotanud mitmeid nimekaid sponsoreid nagu Nike ja Porsche, ent ÜRO poolne suhete peatamine tuleb venelannale ilmselt suurima hoobina.

2007. aastal hea tahte saadiku ametit vastu võttes nimetas Šarapova seda üheks oma elu kõige uhkemaks sõlmitud lepinguks. Tennisetäht sai oma heategevuse eest ka sümboolset tasu: tema palganumber ÜROs oli üks dollar.

Šarapova perekond on pärit Tšernobõli lähistelt. Maailma enamteeniv naissportlane sündis vähem kui aasta pärast katastroofi.

Jaga artiklit

4 kommentaari

L
Lembit  /   16:19, 19. märts 2016
Näib, et tippsport on enesetapp, mina oma lapsi ei lubagi nii kõrgele jõuda, elu on tähtsam, kui mingi kuulsus spordi näol! Tervist ei tohi kah tippsportlased hoida! Tunnen neile kaasa!
S
sten  /   16:13, 15. märts 2016
Maria on ideaalnaise etalon.ma ei näe küll parastamiseks põhjust ajad on jõudnud sinnamaale ,et kurjus hakkab headust ületama,millel on väga tõsised tagajärjed.varsti saavad seda kõik tunda.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis