Õilme VõroFoto: Tiina Kõrtsini
Deivil Tserp, Tartu 16. märts 2016 06:00
200 m jooksu Eesti meistril avastati viis aastat tagasi luuhaigus, mis räsis tema keha ja vaimu. 

200 m jooksu Eesti meistril avastati viis aastat tagasi luuhaigus, mis räsis tema keha ja vaimu. 

Viis aastat tagasi diagnoositi Õilme Võrol karm luuhaigus. Ehkki arst soovitas tal spordist taanduda, läks piiga Tallinna Audentese spordigümnaasiumisse õppima ja treenima. Kuid järgmisel suvel oli Õilme tervis nii kehv, et ta pidi lemmikalaga lõpparve tegema. Lootuskiir kustus. Ometi krooniti sprinter tänavu 200 m jooksus Eesti meistriks, tema järgmine eesmärk on EMi normide täitmine. 

Pärast kaheksandat klassi otsustas Võrumaalt pärit Õilme tõsiselt kergejõustikule pühenduda. Kodukandis oli ta parim, silme ees terendas kaugushüppajakarjäär. 1. septembril 2011 alustas kergejõustiklane üheksandat koolitalve Tallinnas. "Enne Audentesesse minekut avastati mul osteokondriit," lausub Õilme. "See on luu verevarustuse häire, kõhrega kaetud luutükkide irdumine liigese pinnalt. Seis oli halb – mõlemas hüppeliigeses olid kolmesentimeetrised augud!" Ta lisab: "Arst ütles, et kui tahan normaalselt elada, tuleb sporditegemine kohe lõpetada. Mu ema oli samal arvamusel, kõik rääkisid haiguse halvimast poolest. Aga mina ei mõelnudki sellele! Audentes ootas. Arvasin, et küll ma veel näitan, mida suudan."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (17)

Ei näe kenadust ega tarkust, 17. märts 2016 17:08
ainult suurt soovi silma paistal. Kunstküüned ei peaks spordi juurde kuuluma, mõjuvad naeruväärselt. Ja kas solaariumi päevitus on nii kollaseks muutnud tüdruku? V6i haigus? Näib, et m6tleb k6ige muu, mitte aga terveks saamise peale ja ema nähtavasti sama rumal - ei oska v6i ei taha tüdrukule selgeks teha, mis elus t6eliselt väärtuslik. Näiteks tervis?
. 17. märts 2016 21:44
Mida inimene enda tervisega teeb on tema enda asi. Ma ei tea ühtegi inimest, kes nii palju pingutaks ja ennast ületaks kui Õilme. Ja kas siis see, kui inimene teeb sporti ja võistleb tähendab seda, et ta enda välimuse eest hoolitseda ei või?
Kaupo 17. märts 2016 09:44
edevus vrs tervis.. igaüks vastutab oma elu eest ise. Eeskujuks see pole.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS