Doping

Seim, Laasma, Laanmäe, Kärp, Lehis ja Degtjarjov selgitavad, kui oluline on end keelatud ainete nimekirjaga kursis hoida.

Šarapova käitus enesetaputerroristi kombel, Eesti tippsportlased sellisele miinile ei astu (18)

Deivil Tserp, 18. märts 2016 06:00
PATUNE: Maria Šarapovast (pildil) alguse saanud meldooniumi-skandaal üha paisub. Õhtulehe usutletud Eesti tippsportlased on kindlad, et neil midagi karta pole, sest teatakse täpselt, mida tohib tarvitada ja mida mitte. Foto: USA TODAY SPORTS

Dopingukontrollis põrunud Venemaa tennisestaar Maria Šarapova rääkis pisarsilmil, et tema jaoks jõudis südameravim meldoonium keelatud ainete nimekirja märkamatult. Eesti tippsportlased sellist muinasjuttu ei vesta, nad hoiavad end muudatustega kursis, sest ei taha samasugusesse skandaali sattuda.

Mullu tõstmise MMil üliraskekaalus hõbemedali võitnud Mart Seim ütleb otsekoheselt: "Ma kuulsin juba eelmisel suvel, et meldoonium läheb tänavusest aastast keelatud ainete nimekirja ja ametlik kinnitus tuli Eesti Antidopingult vist oktoobris. Ja seda tuletati mitu korda meelde."

Seim teab sportlase õigusi ja kohustusi väga täpselt. Sestap ei looda ta imele, vaid iseenda professionaalsusele. "Ma ei kasuta ühtegi ainet, milles kindel pole," rõhutab 25aastane tallinlane. "Toidulisandid saan ühelt firmalt, mis on väga kindel tootja."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

02.04.2016
VIDEO | Tippvorm on saabumas! Aasta parim meessportlane näitas trennis, mis puust ta tehtud on!
23.03.2016
Britid: ka Venemaa ujujad tarvitavad massiliselt dopingut
23.03.2016
Šarapova manustatud dopinguaine tootja: meldooniumi jälgi võib kehast leida mitu kuud pärast tarvitamist
22.03.2016
Šarapova võrku püüdnud meldooniumiskandaalis on süüdi Venemaa sportlaste arstid?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee