Rapla Avis naasis võidurajale, Valgast saadi kindlalt jagu

Toimetas Ville Arike, 18. märts 2016 20:43
Rapla korvpallurid Devin Brooks (vasakul) ja Indrek Kajupank.Foto: Tiina Kõrtsini
Rapla Avise korvpallimeeskond rõõmustas eelmise nädala lõpus fänne kindla võiduga Tartu Rocki üle, kuid sellele järgnes teisipäeval šokeerivalt kindel allajäämine TTÜ-le. Täna aga näidati, et Liivimaa esindajatega saadakse jätkuvalt hästi hakkama, kui Valga Maks ja Moorits alistati 83:65.

Rapla tegi vahe sisse 26:11 võidetud teise veerandajaga, mis seadis poolajavileks tabloole seisu 43:24. Seejärel hoiti vahet kindlalt.

Mängu tegid ära võõrleegionärid. Maurice Kemp kogus 29 punkti ja 12 lauapalli ning Thomas van der Mars 15+15. Devin Brooks aga lisas 6 punktile 13 lauapalli, 5 korvisöötu ja 4 vaheltlõiget. Valga tulemuslikemad olid 19 punktiga Kristo Saage ja Jurijs Aleksejevs.

Raplal on nüüd 16 võitu ja 13 kaotust ning 4. koht TLÜ/Kalevi (16-10) järel. Sisuliselt kindlustati veerandfinaaliks koduväljakueelis, sest viiendana järgneb Pärnu 12 võiduga ning suvepealinlastel on pidada veel viis mängu. Valga aga jätkab 9 võidu ja 18 kaotusega, Rockist ja Kalev/Cramost veerandfinaalis päästev kuues koht jääb siiski ainult kahe võidu kaugusele.