Kalev/Cramo murdus Euroliiga tippklubi vastu alles viimasel veerandil

Õhtuleht.ee, 20. märts 2016 16:55
BC Kalev/Cramo - Lokomotiv Kuban Tags: BC Kalev/Cramo - Lokomotiv Kuban, korvpallFoto: Stanislav Moshkov
BC Kalev/Cramo kohtus pühapäeval Ühisliigas Krasnodari Lokomotiv-Kubaniga. Pärast kolme võrdset veerandaega pöööras Euroliiga tippu kuuluv Lokomotiv-Kuban mängu enda kasuks viimasel neljandikul ning Kalev pidi vastu võtma 67:71.

Kalevi esimese 31. minutile pole ühtegi etteheidet, sest üheksa minutit enne lõppu juhiti veel nelja punktiga. Loomulikult andis Kalevile võimaluse Lokomotivi küllaltki jube esitus, eriti vabaviske joonelt (mängu lõpuks 12/24).

Pärast Lokomotivi järjekordset pallikaotust võttis venelaste peatreener Georgios Bartzokas aja maha ning sõimas mängijad korralikult läbi. See töötas, sest järgmise ca kolme minutiga tehti 15:0 spurt, minnes ette 11 punktiga ning kohtumine oligi otsustatud.

Kalevi parim oli Shawn King, kes viskas 17 punkti ja hankis tervelt 15 lauapalli. Jube viskepäev oli Gregor Arbetil, kes tabas üheksast kolmesest kõigest ühe. Võitjate resultatiivseimad olid 14 punktiga Victor Claver ning viimasel veerandil hoogu läinud Ryan Broekhoff.

Kalevil on Ühisliigas kirjas seitse võitu ja 17 kaotust ning tabelis ollakse 13. kohal. Lokomotiv-Kubanil on 18 võitu ja kuus kaotust.