Epp Mäe Foto: LAURA OKS
Õhtuleht.ee 21. märts 2016 16:23
Nädalavahetusel Põltsamaal peetud Epp Mäe ja Johanna Kikkase maadluslaagris osales 40 tüdrukut vanuses 8-22 aastat. Treeneritena juhendasid noori veel ka Arved Külanurm, Ahto Raska, Riho Mäe ning kahel olümpial Eestit esindanud Arvi Aavik. Epp Mäe sõnul annavad sellised laagrid tüdrukutele väga palju. “Kõigil on hea kokku tulla ja näha, et nad ei pusi kuskil üksi ning on veel teisigi, kes maadlusega tegelevad. Mäletan oma esimest välislaagrit Poolas, kus oli ka umbes 40 tüdrukut koos – kõik tundsid tehnikaid ja andsid endast maksimumi. See oli nii suur asi ja väga kihvt kogemus.

Eestis oli meie laagrites tol ajal tavaliselt üks kuni neli tüdrukut,” meenutas Mäe ja tundis rõõmu, et Johanna kogu projekti vedada on võtnud. “Meil polegi hetkel ühtegi naistreenerit, kes võiks eeskuju näidata. Vaatan, et Johannale on see teema kuidagi hingelähedane. Ta võiks küll treeneriametit pidama hakata!”

Naistemaadluse arendamise jaoks saab Eestis aktiivse eestvedaja olemasolul palju ära teha. “Tase on hetkel üsna kesine. Praegu tuleks töötada noortega, kes on 15-aastased ja nooremad. Kindlasti aitavad kaasa just sellised laagrid, kuid eks kõik võtab aega ja kohe ei saa midagi.”

Mäe tunneb, et maadlus aitab elus hakkama saada. “See ala on andnud mulle julguse ja võime raskeid otsuseid vastu võtta. Kui vahel on keeruline ja teele satuvad takistused, siis leian lahenduse ja nii ongi,” lisas ta.