Venemaa maadleja Islam-Beka Alijev võib olla üks nendest kümnetest sportlastest, kes Mihhail Mamiašvili sõnul keelatud ainete tarvitamisega vahele on jäänud. (ILMARS ZNOTINS)

Venemaa Maadlusliidu presidendi Mihhail Mamiašvili sõnul on kümned idanaabrite maadlejad andnud positiivse dopinguproovi, vahendab Reuters.

Alates eelmise aasta lõpust on pea iga päev imbunud meediasse sõnumid, et järjekordne Venemaa atleet on keelatud ainetega patustanud. Teistest erinev pole ka tänane päev.

Praeguse seisuga ei saa Rio olümpial võistelda Venemaa kergejõustiklased. Nüüd võib vastava keelu saada ka riigi maadluskoondis, ütles Mamiašvili.

Maadlusliidu presidendi sõnul on kaks meest - tunamullune maailmameister Jevgeni Salejev ja Sergei Semjonov - vahele jäänud meldooniumi kasutamisega.

Samas on Mamiašvili sõnul patustajaid veelgi. "Koondises on kümneid positiivseid teste, kõik on psühholoogiliselt väga halvas seisus," vahendas tema sõnu Reuters.

Jaga artiklit

4 kommentaari

J
Jüri  /   23:00, 22. märts 2016
WADA-maffia on igasuguse seose mõistlikkusega (teadusest nende puhul pole üldse mõtet rääkida) kaotanud - 1. jaanuarist on meldoonium keelatud ja 2. jaanuarist alustatakse kontrolle. Kui nad oleks mingilgi määral asja uurinud, siis on siililegi selge, et mingi aeg on lubatud aja meldooniumi jäljed ikka veel organismis. Ja see aeg pidi olema kuskil 150. päeva kandis.
Muidugi oleks liiga palju nõuda ka põhjendusi, et miks aine (sisuliselt südame toonust tõstev aine - midagi tõesti a'la C-vitamiin) keelati - siiani ainuke põhjendus, et vene ja ukraina sportlased kasutavad, on ikka järjekordne WADA "teadusliku" taseme näitaja. :(
V
Vähemalt  /   18:06, 22. märts 2016
hea kui mitte poloonium.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis