Lorenzo Insigne (vasakul) Hispaaniale löödud väravat tähistamas.Foto: Reuters / Scanpix
24. märts 2016, 23:49

VINGED MAAVÕISTLUSED: Taani alistas Islandi, Türgi karistas Zlatanita Rootsit, Itaalia viigistas Hispaaniaga

Lilleküla polnud neljapäeval kaugeltki ainuke koht, kus rahvuskoondised üksteiselt mõõtu võtsid. Vingeid vutilahinguid peeti üle Euroopa.

Neist glamuurseim toimus kahtlemata Udines, kus Itaalia võõrustas valitsevat Euroopa meistrit Hispaaniat. Lorenzo Insigne viis kodumeeskonna küll 68. minutil juhtima, ent hispaanlased viigistasid Baskimaa ründelegendi Aritz Adurize abil mänguseisus kõigest kaks minutit hiljem. Rohkem väravaid sel staadionil ei löödud.

Väärt võidu võtsid kodupubliku ees Taani ja Türgi. Esimene alistas Nicolai Jorgenseni väravatest 2:1 Islandi, türklased panid kodus Besiktase ründaja Cenk Tosuni tabamustest 2:1 magama Rootsi. Tõsi, meie läänenaabrid sõitsid soojale maale Zlatan Ibrahimovicita.

Suvisele EMile sõitvatest koondistest käisid pallimurul veel Tšehhi, kes kaotas kodus 0:1 Šotimaale, Ukraina võitis kodus 1:0 Küprost ning Wales ja Põhja-Iirmaa leppisid omavahel 1:1 viiki. Seejuures puudus Walesil nende suurim staar Gareth Bale, kes sai äsja teise tütre isaks.