Vormel 1

Jenson Button: ma olen täispakett, ma olen parim 

Õhtuleht.ee, 25. märts 2016, 13:09
Jenson ButtonFoto: PAUL CROCK
Vormel 1 Mclaren Honda sõitja Jenson Button ütles Briti telekanalile Sky antud intervjuus, et temast paremat pole, kui võtta arvesse kuidas ta sõidab, käitub kaasvõistlejate, ajakirjanikega ja fännidega. 

Inglane sõidab kuninglikus sarjas 17. aastat ning tema arvates viib kiirus ja talent vormel-1 tänapäeval ainult teatud maani. Tema sõnul on nii palju teisi tegemisi nagu näiteks sponsori üritustel osalemine ja meediaga suhtemine, mis võtavad väga palju aega ära. 

"See on suur nõrkus, kui sa ei suuda olla autost väljas teine inimene," ütles Button. "Vormelisse istudes oled sa ühte tüüpi inimene. Sa annad endast maksimumi ja mitte keegi pole selles parem, kui mina."

Button ei usu, et noored vormelisõitjad suudavad tema ja tiimikaaslase Fernando Alonso jalajälgedes käia. "Sa pead olema täispakett ja selle kallal tuleb töötada väga mitut aastat igapäevaselt. Seda peavad noored koheselt õppima. F1 on karm äri."

Button liitus vormel-1 20-aastaselt, aga ta ei usu, et praegu suudaks keegi nii noorelt sarjaga liituja nii pikka karjääri omada. "Maailma on muutunud. Sponsorite ja partnerite leidmine on läinud palju raskemaks, sest nad vajavad sõitjaid, kes on lisaks kiired ka avalikult väga avameelsed, enesekindlad ja kellega saaks samastuda."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee